جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 خبرهاازعالم علم 

 تغذيه مناسب، پيري را به تاخير مي اندازد

محققان آمريکايي مي گويند: با رعايت رژيم غذايي مناسب، مي توان پيري مغز را تا هفت سال و نيم به عقب انداخت و از ابتلا به بيماري آلزايمر، جلوگيري کرد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اينترنتي هلث، محققان دانشگاه راش در آمريکا در يک مطالعه با انجام آزمايش هاي گوناگون بر روي گروهي از افراد سالخورده که متوسط سني آنها 81 سال بود، متوجه شدند: افرادي که رژيم غذايي مديترانه اي و رژيم غذايي ضد فشار خون (رژيم DASH ) دارند، کمتر به بيماري آلزايمر و پيري مغز مبتلا مي شوند.

رژيم مديترانه اي يک رژيم مشخص و ثابت نيست؛ نحوه پخت غذا در کشورهاي مديترانه اي مثل يونان، ايتاليا، اسپانيا، جنوب فرانسه، ترکيه و تونس متفاوت است ولي به طور کلي غذاي روزانه آنها بر اساس غلات ( عموما نان، ماکاروني، برنج و گندم پرک شده ) ميوه تازه و خشک شده، سبزيجات و غلات، روغن زيتون، سير و ديگر ادويه ها و طعم دهنده هاي گياهي، دانه ها، ماهي و ساير غذاهاي دريايي تعريف مي شود.

مصرف محصولات لبني تخميري مانند پنير و ماست در اين رژيم غذايي بالاست ولي شير و کره به مقدار کمتري مصرف مي شود. مصرف گوشت نيز کم است شيريني ها نيز در مواقع خاصي مصرف مي شوند.

ميزان کم چربي اشباع در رژيم مديترانه اي، مهم ترين نقطه مثبت آن است.

اين مطالعه نشان داد که با افزايش مصرف روغن هاي اشباع، آمار مرگ و مير ناشي از بيماري قلبي به وضوح افزايش مي يابد. در همين زمان، افرادي که رژيم مديترانه اي را مصرف کرده بودند کمترين ميزان سکته و بيماري هاي قلبي را داشتند که دليل آن مصرف کم چربي اشباع بود.

دکتر کلير موريس، از دانشگاه راش مي گويد: ترکيب رژيم غذايي مديترانه اي و ضد فشار خون بالا، در واقع روند تخريب سلول هاي مغزي را به تاخير مي اندازد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته