جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 مديرکل استاندارد يزد، خواستار شد؛
 نقش مديران صنايع کوچک، بايد در استانداردسازي پررنگ‌تر شود  

 يزد - اکبرخيرخواه

مديرکل اداره استاندارد استان يزد، هنگام بازديد از کارخانجات شيشه اردکان، درجمع مديران وکارشناسان استاندارد و مسئولان و دست‌اندرکاران واحد توليدي بزرگ استان گفت: در اين مقطع از تاريخ کشور، ضروري است، نقش مديران صنايع کوچک و جوان در استانداردسازي صنعت و خدمات پررنگ‌تر شود.

محمد حسين ماجدي اردکاني در حاشيه اتاق فکر استاندارد يزدکه در محل کارخانجات شيشه اردکان تشکيل شد، افزود: درکنار صنايع بزرگ موجود و فعال استان که مايه مباهات کشور هستند و با سختي‌هاي موجود، اقتدار فناوري را در کشور رقم زده‌اند، و با تجارت و صادرات خود نام جمهوري اسلامي ايران را پرآوازه‌تر مي‌کنند، بسياري از واحدهاي توليدي و خدماتي کوچک هم داريم، که توسط مديران تازه نفس، خوش‌فکر و جوان درحال اداره شدن است و جمعي ازجوانان تحصيل کرده در آنها مشغول هستند، که مجموعه اين واحدها در توليد و ارائه خدمات و هم‌چنين ايجاد اشتغال‌زايي نقش به‌سزايي را در استان دارالعباده ودارالعلم يزد ايفا مي‌کنند.

وي ادامه داد: همان‌گونه که قبلاً هم گفته شده، اتاق فکر استاندارد، محلي براي اظهار نظر و تبادل افکار تمامي مديران و دست اندرکاران واحدهاي توليدي و خدماتي در موضوعات استانداردسازي است وهيچ تکفيکي هم در اين خصوص في‌مابين واحدهاي بزرگ وکوچک وجود ندارد. در طرح و ايده جديد، درصنايع کوچک، در هر شاخه و رشته صنعتي اتاق‌هاي فکر به‌صورت خوشه تشکيل خواهد شد، و از ميان خودشان رئيسي انتخاب، و سپس مسئول منتخب به داخل اتاق‌هاي فکر خواهند آمد و به طرح مشکلات و مسائل حوزه مربوط خواهد پرداخت.

مديرکل استاندارد يزد گفت: طبق بند 24 سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي، ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري، افزايش پوشش استاندارد براي کليه محصولات داخلي و ترويج آنها سفارش شده و اين موضوع تمامي صنايع، اعم از کوچک و بزرگ را دربرمي‌گيرد. هم‌چنين مقام معظم رهبري، در ديداري که با سران قوا، مسئولان و مديران ارشد نظام داشته اند، فرموده‌اند تقواي جامعه در مسائل اقتصادي، همان اقتصاد مقاومتي است که کشور را درمقابل تکان‌هاي ناشي از حوادث جهاني يا درمقابل تيرهاي زهرآگين سياست‌هاي معارض جهاني حفظ خواهد نمود. واقعيت اين است که موضوع اقتصاد مقاومتي تکليف سنگيني بر دوش ما گذاشته است و نبايد شعارگونه با آن برخورد کنيم و پرداختن به آن در اين اتاق فکر اهميت زيادي دارد و بايد تجربياتمان را به‌خوبي مبادله کنيم، تا به اميد خدا بتوانيم فرمايش معظم‌له که الگوي مترقي و متکي به ظرفيت‌هاي دروني است را محقق سازيم.

تصور ما بر اين است که در راستاي اجراي سياست‌هاي کلي نظام، امروز صنايع کوچک آسيب‌پذيرترند و بيش‌تر نيازمند کمک و هم‌فکري هستند. براين اساس و پيرو دستور رياست محترم سازمان ملي استاندارد، درحمايت از صنايع داخلي، به‌خصوص صنايع کوچک، اهتمام بيش‌تري خواهيم داشت و از مساعدت‌هاي لازم براي حفظ و ارتقاي کيفي فراورده‌هاي توليدي با ارائه مشاوره‌هاي فني دريغ نخواهيم کرد تا توليدکنندگان بتوانند زمينه رشد و توسعه صنعت داخلي را فراهم آورند.

مديرکل استاندارديزد در پايان گفت: براساس انتظارات رياست محترم سازمان، انشاء ا... ظرفيت‌هاي صنعتي ايجاد شده در کشور و استان با همکاري و همراهي فني کارشناسان استاندارد رونق دوباره يافته و مصرف‌کنندگان داخلي و بازارهاي هدف با اطمينان بيش‌تري از کالاهاي داخلي در سبد مصرف روزانه خود استفاده خواهند کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته