جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 دراستان 

 معاون فرماندار دماوند خبر داد؛

مهروموم 160 حلقه چاه غيرمجاز در دماوند تا پايان سال جاري

دماوند - ايرج صادقعلي

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند از مهروموم 160 حلقه چاه غيرمجاز تا پايان سال جاري و انجام اقدامات ضروري براي برخورد با متخلفان در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مجيد صفري در نشست شوراي حفاظت آب شهرستان دماوند که در سالن نشست‌هاي فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در سال جاري که سال تعادل بخشي منابع آبي اعلام ‌شده، قرار است که 160 حلقه چاه غيرمجاز پلمپ شود و در اين راستا در سه‌ ماهه نخست امسال نيز، 29 حلقه چاه مهروموم شده است.

وي موضوع حفاظت از منابع آبي را حائز اهميت دانست و افزود: اداره امور منابع آب شهرستان دماوند به‌عنوان متولي شناسايي و برخورد با متخلفان چاه‌هاي غيرمجاز نبايد در انتظار ارائه ليست و شناسايي چاه‌هاي غيرمجاز از ساير دستگاه‌ها باشد؛ اگرچه ديگر دستگاه موظف هستند تا اطلاعاتي که در اين زمينه ‌دارند را در اختيار اين اداره قرار دهند

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند، اداره امور منابع آب را مکلف ساخت، ضمن برخورد با متخلفان، ليست همه چاه‌هاي غيرمجاز را که مورد شناسايي قرار داده با اولويت مصرف در بخش خانگي و ويلاها، صنعت و کشاورزي به شوراي حفاظت آب ارسال کند تا اين شورا به‌منظور برخورد با اين موضوع، امکانات لازم را در اختيار اين اداره قرار دهد.

صفري همچنين از ادارات صنعت، معدن و تجارت، محيط ‌زيست، جهاد کشاورزي و ديگر دستگاه‌هاي مرتبط خواست، در مدت يک هفته تمام اطلاعاتي که از چاه‌هاي غيرمجاز در حوزه کاري خود در اختيار دارند را به اداره امور منابع آب شهرستان دماوند ارسال کنند.

وي نصب کنتورهاي هوشمند بر چاه‌هاي مجاز در حوزه کشاورزي را نيز يکي ديگر از راهکارهاي کنترل مصرف آب دانست و بيان کرد: ادارات امور منابع آب و جهاد کشاورزي بايد ليست چاه‌هاي مجاز فاقد کنتور هوشمند را همراه با اولويت‌بندي براي نصب کنتور در اختيار شوراي حفاظت آب شهرستان دماوند براي تصميم‌گيري‌هاي ضروري قرار دهند.

راه‌اندازي کتابخانه سيارروستايي کانون هاي فرهنگي هنري درروستاهاي ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

مسئول امور کانون هاي فرهنگي هنري مساجد اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ساوجبلاغ از راه‌اندازي کتابخانه سيار روستايي کانون هاي فرهنگي هنري در روستاهاي شهرستان ساوجبلاغ خبر داد

يدا... خداداي، مسئول امور کانون هاي فرهنگي هنري مساجد اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ساوجبلاغ در خصوص اخبار فعاليت هاي کانون هاي مساجد در اين شهرستان اظهار کرد: کاروان سيار کتابخانه کانون هاي فرهنگي هنري مساجد ساوجبلاغ در عباس آباد کوچک از روستاهاي اين شهرستان مستقر شده است.

خداداي، با بيان اين نکته که پس از پايان ماه مبارک رمضان، نيمه دوم ايام اوقات فراغت کانون هاي مساجد آغاز شده است، توضيح داد: کانونهاي فرهنگي هنري مساجد در شهرستان ساوجبلاغ با اجراي برنامه هاي متنوع سهم شاخصي در بهينه سازي اوقات فراغت دانش آموزان دارند، که تابستان سال جاري با توجه به قرارگرفتن ماه رمضان، اين دوران به 2 دوره زماني با برنامه‌هاي مشخصي برگزار مي‌شود.

اين مسئول حرکت کاروان کتاب سيار روستايي را به همت امور کانون هاي فرهنگي هنري مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ساوجبلاغ گامي در راستاي توسعه فرهنگ کتاب و کتابخواني خواند و گفت: هم اکنون 53 روستا و 40 کانون فرهنگي هنري مساجد در اين شهرستان فعال هستند، از اين رو حضور کاروان سيار کتابخاني و استقرار آن به مدت سه روز در هر روستا در رفع نيازهاي سبد کتاب خانواده موثر است.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي دماوند

80 درصد لوازم خانگي موجود در دماوند توليد داخل است

دماوند - ايرج صادقعلي

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي شهرستان دماوند گفت: 80 درصد خريد لوازم خانگي موجود در اين شهرستان، از کالاهاي ايراني و 20 درصد ديگر کالاي خارجي است.محمد اسماعيلي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: رکود بازار سبب کاهش قيمت لوازم خانگي مي‌شود و مردم نيز انتظار دارند تا قيمت اين لوازم کاهش پيدا کند.

وي با اشاره به فروش لوازم خانگي داخلي و خارجي در دماوند افزود: 80 درصد خريد لوازم خانگي موجود در اين شهرستان، از کالاهاي ايراني و 20 درصد ديگر نيز کالاي خارجي است که اکثريت شهروندان از کالاي ايراني استفاده مي‌کنند.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي شهرستان دماوند در خصوص شارژهاي دريافت شده از اين فروشگاه‌ها تصريح کرد: از فروشگاه‌هاي لوازم خانگي بزرگ دو ميليون ريال، فروشگاه‌هاي کوچک‌تر يک ميليون و 500 هزار ريال و واحدهاي ضعيف‌تر نيز 500 هزار ريال به عنوان شارژ دريافت مي‌شود؛ واحدهاي کوچک گاهي از پرداخت شارژ معاف هستند.

اسماعيلي در مورد شکايات مردمي از فروشگاه‌هاي لوازم خانگي دماوند در سال جاري ادامه داد: امسال تنها چهار مورد شکايت مردمي در زمينه گران‌فروشي و جنس نامرغوب از اين فروشگاه‌ها گزارش شده است که سعي کرديم به صورت توافقي اين شکايت‌ها را برطرف کنيم؛ اگر در مواردي حق ارباب‌رجوع ضايع شده باشد به اداره تعزيرات حکومتي ارجاع داده مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته