جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 اوضاع صنعت 2ماه ديگر بهتر مي‌شود 

 معاون وزير صنعت با اشاره به برترين صنايع به لحاظ ميزان رشد صنعتي در 4 ماهه ابتدايي سال جاري، گفت: به نظر مي‌رسد در دو ماه آينده، اوضاع صنعت بهتر مي‌شود.

محسن صالحي‌نيا در گفتگو با مهر با تشريح جزئيات رشد صنعتي در چهار ماهه اول امسال گفت: رشد صنعتي در 4 ماهه ابتداي سال‌جاري در صنايع مختلف متفاوت است؛ اما آمارهاي وزارت صنعت، معدن و تجارت نشانگر اين است که در صنايعي همچون پتروشيمي، خودروسازي، صنعت نساجي و برخي انواع لوازم خانگي رشد بالاتر از ساير بخش‌ها است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: در اين ميان البته برخي از صنايع نيز با کاهش رشد مواجه بوده و برخي ديگر مشابه سال قبل، رشد داشته‌اند؛ اما به نظر مي‌رسد با توجه به شرايط و انتظاراتي که بعد از توافق هسته‌اي بوجود آمده و تحريم‌هايي که قرار است برداشته شود، به طور قطع شرايط حاکم بر بازار تغيير خواهد کرد.وي تصريح کرد: در برخي از صنايع همچون کاني‌هاي غيرفلزي و صنايع ساختماني، وضعيت هنوز به رونقي که مدنظر است، نرسيده و بلاتکليفي‌ها سبب شده است تا توليدات رشد نداشته باشند و بنابراين، ميزان توليد در حد قبل است.

به اعتقاد صالحي‌نيا، تا دو ماه آينده، روندي که توليد در بخش صنعت پيدا مي‌کند، اوضاع بهتري را تجربه خواهد کرد و ظرفيت توليدات صنعتي افزايش مي‌يابد. در کنار اين، با توجه به حمايت‌هايي که در بخش صادرات و برنامه‌هاي صادراتي تعريف شده و نيز سياستهايي که دولت در جهت تامين منابع مالي براي توليد به خصوص در شرايط بعد از رفع تحريم‌ها مثل جذب اعتبارات بين بانکي و امکان نقل و انتقالات پول در نظر گرفته، مي‌توان نويد داد که اوضاع صنعت بهتر مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته