جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 سردار كمالي :
 ستاد كل بررسي لايحه خدمت سربازي افراد تحت پوشش بهزيستي را در دستور كار ندارد 

در پي اظهارات وزير رفاه و رئيس سازمان فني و حرفه‌اي پيرامون سربازي، جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح ضمن واکنش به اين موضوع از مسئولان غير مرتبط خواست از اظهارنظر پيرامون سربازي و قوانين آن خودداري کنند.

سردار موسي کمالي در گفت‌وگو با (ايسنا)، درباره سخنان چندي پيش علي ربيعي، وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي مبني بر اينکه لايحه معافيت فرزندان تحت پوشش بهزيستي از خدمت سربازي را با همکاري مجلس به تصويب خواهد رساند گفت: خدمت سربازي يکي از منابع تامين نيروي انساني در نيروهاي مسلح و از ارکان تامين توان رزم و بنيه دفاعي کشور است که طبق مقررات تصميم گيري در اين خصوص از سوي ستاد کل نيروهاي مسلح انجام مي‌شود و در حال حاضر نيز ستاد کل برنامه‌اي در خصوص آنچه که وزير رفاه اشاره کرده‌اند ندارد.

کمالي با تاکيد بر اينکه لايحه‌ معافيت فرزندان تحت پوشش بهزيستي و بررسي آن به هيچ عنوان صحت ندارد، گفت: ستاد کل حتي بررسي چنين لايحه‌اي را نيز در دستور کار خود قرار نداده است.

تسهيلات قانوني براي مددجويان بهزيستي

جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح درباره اينکه در حال حاضر چه تسهيلاتي براي مددجويان بهزيستي در قانون وجود دارد؟ به ايسنا گفت: در حال حاضر برابر ماده 44 قانون سال 90 يکي از فرزندان ذکور مادران فاقد همسر تحت پوشش کميته امداد و سازمان بهزيستي‌، از انجام خدمت سربازي معافند.

کمالي افزود:همچنين مشمولاني که حداقل يک فرزند معلول داشته باشند نيز از انجام خدمت سربازي معاف شده و تنها پسر خانواده‌هاي تحت پوشش کميته امداد و سازمان بهزيستي که حداقل داراي سه فرزند اناث باشند از انجام خدمت سربازي معافند، بنابراين لازم است بار ديگر نيز تاکيد کنم که موضوعي تحت عنوان لايحه‌ معافيت فرزندان تحت پوشش بهزيستي وجود ندارد.

واکنش به طرح سرباز تکنسين

کمالي همچنين به اظهارات رئيس سازمان فني و حرفه‌اي درخصوص طرح سرباز تکنسين واکنش نشان داد و گفت: اين موضوع نيز همانند همان بحث قبلي است و تاکنون طرحي تحت عنوان سرباز تکنسين به ستاد کل نيروهاي مسلح ارجاع نشده است بنابراين به نظر من رسانه‌اي کردن طرحي که وجود نداشته، کار درستي نيست.

وي ادامه داد:لازم است چنين طرح‌هايي ابتدا به ستاد کل نيروهاي مسلح آمده و پس از بررسي و در صورت تصويب اطلاع رساني شود نه اينکه قبل از آنکه طرح حتي به دست ما برسد اطلاع رساني در خصوص آن انجام شود؛ بنابراين اين موضوع نيز صحت ندارد.

کمالي در پاسخ به اينکه در صورت ارجاع اين طرح به ستاد کل، نظر نيروهاي مسلح در اين خصوص چيست؟ گفت: اصل براي ما اين است که از گسترش چنين طرح‌هايي جلوگيري شود با اين وجود تا زماني که اين طرح بررسي نشده، نمي‌توان اظهارنظر قطعي درباره آن انجام داد.

درخواست ستاد کل از مسئولان

جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح از مسوولان غير مرتبط با حوزه سربازي خواست که از اظهار نظر در حوزه سربازي که از وظايف ستاد کل نيروهاي مسلح است‌، خودداري کنند.

وي ادامه داد: همچنين خواسته ديگر ما از اين مسوولان اين است که تا زماني که موضوعي بررسي نشده از رسانه‌اي کردن آن خودداري کنند چرا که ممکن است مردم با توجه به اظهارنظر آنان در مورد سربازي‌شان برنامه‌ريزي کرده و وارد غيبت شوند که ورود به غيبت تبعات خاص خود را دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته