جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 ازدواج در زنجان افزايش يافت 

زنجان - مديرکل ثبت احوال استان زنجان با اشاره به اينکه اين استان در بحث ازدواج رشد خوبي در کشور دارد، گفت: خوشبختانه طي چهار ماهه سال‌جاري چهار هزار و 115 مورد ازدواج در استان رخ داده است.

احد جودي در گفتگو با مهر، به وقوع ازدواج طي چهار ماهه سال‌جاري در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در اين بازه زماني، چهار هزار و 115 مورد ازدواج در استان رخ داده که سال گذشته طي اين مدت سه هزار و 961 مورد ازدواج در استان انجام شده بود. مديرکل ثبت احوال استان زنجان تصريح کرد: سهم ازدواج استان زنجان از کشور طي اين بازه زماني 1.70 درصد است که با توجه به جمعيت 1.35 درصدي استان از کشور وضعيت ازدواج در استان زنجان بعد از سيستان و بلوچستان در شرايط خوبي قرار دارد.

جودي افزود: طي چهار ماهه سال‌جاري 798 مورد طلاق در استان زنجان رخ داده که نسبت به سال گذشته کمتر بوده است.

وي يادآور شد: در بحث ازدواج و طلاق بايد برنامه‌ريزي لازم لحاظ شود.

جودي ميانگين سن ازدواج مردان در استان زنجان را 28 سال و در کشور بالاتر از 29 سال عنوان کرد و گفت: ميانگين سن ازدواج در زنان زنجاني 22.8 معادل 23 سال بوده که در کشور اين ميزان بيشتر است.

مديرکل ثبت احوال استان زنجان ميانگين طلاق در استان در ميان مردان را 34 سال و زنان 29.4 سال اعلام کرد و افزود: طي اين بازه زماني هفت هزار و 207 واقعه ولادت در استان زنجان رخ داده که از اين تعداد چهار هزار و 797 ولادت شهري و دو هزار و 413 مورد ولادت روستايي است.

جودي اظهار داشت: 66 درصد ولادت‌ها مربوط به جمعيت شهري و 34 درصد روستايي است.

مديرکل ثبت احوال استان زنجان به جنسيت ولادت‌ها در چهار ماهه سال‌جاري اشاره کرد و گفت: از اين تعداد ولادت سه هزار و 690 نفر پسر و سه هزار و 517 نفر دختر بوده است. جودي تاکيد کرد: طي چهار ماهه سال‌جاري تعداد 207 مورد ولادت حاصل چند قلوزايي بوده و 96 مورد دو قلوزايي بوده است.

وي افزود: از 207 مورد چندقلو زايي، پنج مورد سه قلوزايي بوده است.

مديرکل ثبت احوال استان زنجان به وقوع وفات طي چهار ماهه سال‌جاري در استان زنجان اشاره کرد و افزود: هزار و 741 مورد وفات در استان رخ داده که از اين تعداد هزار و 30 مورد معادل 59 درصد شهري و 711 مورد معادل 41 درصد روستايي بوده است.

جودي افزود: طي اين بازه زماني شهرستان زنجان بيشترين ولادت‌ها و فوت‌ها را به خود اختصاص داده است.

مديرکل ثبت احوال استان زنجان با بيان اينکه به ازاي هزار نفر جمعيت در استان زنجان 20 واقعه ولادت رخ داده است، گفت: نرخ ولادت در کشور 19 است.

جودي جمعيت کل استان زنجان را يک ميليون و 798 نفر اعلام کرد و افزود: زنجان 1.35 درصد جمعيت کشور را تشکيل مي‌دهد و نرخ ولادت در استان در سال‌جاري روند خوبي داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته