جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 دقيقه نود 

 ليست پرسپوليس براي ديدار مقابل استقلال

کادر فني پرسپوليس پس از آخرين تمرين اين تيم که برگزار شد، نام 19 بازيکن را براي سفر به اهواز اعلام کرد.

ايمان صادقي، مرتضي قديمي‌پور، عليرضا نورمحمدي، محسن بنگر، مايکل اومانا، لوکا ماريچ، بابک حاتمي، محمد انصاري، رامين رضائيان، هادي نوروزي، اميد عاليشاه، فرشاد احمدزاده، ميلاد کمنداني، رضا خالقي‌فر، کمال کاميابي‌نيا، مهدي طارمي، علي عليپور، وحيد حيدريه و بنگسون، بازيکناني هستند که راهي اهواز مي‌شوند.

سوشا مکاني به دليل محروميت، مهرداد کفشگري و احمد نورالهي به علت مصدوميت و محسن مسلمان، علي فاطمي و محمد رحمتي، در ليست بازيکنان اعزامي به اهواز قرار نگرفتند. محسن مسلمان در حالي در ليست بازيکنان پرسپوليس قرار نگرفته است که در بازي اول اين تيم در مقابل پديده از دقيقه 80 به جاي فرشاد احمدزاده وارد زمين شد.

شجاعي تنها ملي پوش بدون تيم

هفته اي که در اواخرش به سر مي بريم هفته خوبي براي فوتبال ايران محسوب مي شود. خوب از اين لحاظ که سه بازيکن تيم ملي تيم جديدشان را مشخص کردند و فصل آينده در فوتبال اروپا توپ خواهند زد.

به گزارش آي اسپورت رضا قوچان نژاد که پارسال در کويت و قطر بازي کرده بود دوباره به انگليس و چارلتون برگشته. کريم انصاري فرد بعد از گذراندن يک فصل کابوس وار در اوساسونا به يونان رفته تا از آنجا دوباره بتواند نظر مثبت کي روش را براي ملي پوش شدن جلب کند.

عليرضا جهانبخش هم پيشرفت قابل ملاحظه اي داشته و از نايمخن به آلکمار رسيده است. اين وسط تنها بازيکن تيم ملي که هنوز تکليفش مشخص نشده، مسعود شجاعي است. مسعود که پارسال در الشحانيه قطر بازي کرد اگر چه مدعي شده که از لاس پالماس اسپانيا پيشنهاد دارد اما فعلا هيچ خبر جديدي در اين رابطه مطرح نيست و شجاعي اينروزها در تهران درگير فروشگاه جديدش در يکي از پاساژهاي معروف است.

آيا او فصل آينده دوباره به جزاير قناري برمي گردد يا اينکه در يک ليگ درجه دو اروپايي يا يک ليگ عربي به فوتبالش ادامه خواهد داد؟ جواب اين سئوال طي روزهاي آينده مشخص خواهد شد.

سئوال روز

ريوالدو جانشين کرار مي شود؟

تکليف جاسم کرار و استقلال امروز مشخص مي شود. حاشيه سازي بازيکن عراقي اين فصل هم ادامه داشته و کرار نتوانسته به قولش مبني بر اينکه امسال تبديل به بازيکن بي حاشيه و آرامي خواهد شد، عمل کند.

در شرايطي که گفته مي شود احتمال قطع همکاري استقلال با کرار وجود دارد، به احتمال زياد پرويز مظلومي براي پر کردن جاي خالي او از ريوالدو دسوزا استفاده خواهد کرد.

بازيکني برزيلي که اگر چه بيشتر در پست هافبک دفاعي بازي کرده اما گفته توانايي بازي به عنوان هافبک طراح را هم دارد و به همين دليل احتمال استفاده از او در اين پست وجود دارد.

البته هنوز از ريوالدو در بازيهاي استقلال رونمايي نشده و به همين دليل مشخص نيست که اين بازيکن چه توانايي هايي دارد. گزينه هاي ديگر سرمربي استقلال براي بازي به عنوان هافبک بازيساز بهنام برزاي و عليرضا رمضاني هستند.

بازگشت داور جنجالي به فوتبال ايران

2 سال بعد از محروميت محسن قهرماني پس از قضاوت شائبه برانگيز در بازي پرسپوليس مقابل سپاهان در فولادشهر اين داور جنجالي به فوتبال ايران بازمي گردد.به گزارش ورزش سه، پس از انتشار اخباري غيررسمي مبني بر بازگشت قهرماني، اين داور ابلاغ خود را از دپارتمان داوري دريافت کرده است. جالب اينکه بازگشت او از جايي است که آخرين قضاوتش را در آنجا انجام داده است؛ فولادشهر. ورزشگاه متعلق به تيم ذوب‌آهن که سپاهان نيز بازي هاي خانگي خود را در آن انجام مي‌ دهد.

قهرماني که قضاوتش در بازي سپاهان ـ پرسپوليس به نوعي به سود زردپوشان بود، دوباره از مسابقه اي آغاز مي‌ کند که يک سمت آن سپاهان قرار داد و اين موضوع عجيبي است و البته به بي تدبيري کميته داوران فدراسيون نيز بازمي گردد. جالب اينکه يک طرف قضيه، ذوب‌آهن اعتراض شديدي به داوري ها در هفته اول ليگ داشته است که همين موضوع فشار را بر روي قهرماني زياد خواهد کرد.

اين داور مشهدي که سابقه قضاوت هاي جنجالي و عجيب در فوتبال ايران دارد بعد از تحمل ماه ها محروميت در ليگي به قضاوت مشغول خواهد شد که علي دايي نيز در آن به عنوان سرمربي حاضر است و البته همه افراد درگير در پرونده مشهور پول و پنالتي محروميت خود را پشت سر گذاشته اند. حالا همه منتظرند ببيند که آيا قهرماني باز همان داور عجيب قبل از محروميت است يا گذشت زمان و تحمل محروميت او را تغيير داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته