جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5076

 10 هيات تجاري در راه ايران 

 
رئيس مرکز تجاري ايران در اتحاديه اروپا از حضور هيات تجاري مجارستان در مهرماه در ايران خبرداد و گفت: جذب سرمايه‌گذاري خارجي، مذاکره رو در رو، تجار ايراني و مجارستاني و امضاي تفاهم‌نامه دنبال مي‌‌شود.به گزارش مهر، شاهرخ ميرزا حسيني از راه‌اندازي مرکز تجاري ايران در اتحاديه اروپا با مجوز سازمان توسعه تجارت ايران خبرداد و گفت: کمک به توسعه صادرات ايران در زمينه‌هاي مختلف، انتقال تکنولوژي و واردات دانش و جذب سرمايه‌گذاري از جمله اهداف راه اندازي مرکز تجاري ايران در اتحاديه اروپا است. ضمن اينکه اين مرکز به عنوان بازوي دولت در مراودات تجاري بخش خصوصي با اروپايي‌ها وارد عمل شده تا بهترين شرايط را براي همکاري مشترک ايران و اروپا فراهم آورد.

رئيس مرکز تجاري ايران در اتحاديه اروپا افزود: جذب سرمايه و سرمايه گذار خارجي به داخل کشور به خصوص در بخش معدن و صنايع معدني از جمله فعاليت هايي است که اين مرکز انجام مي‌دهد و بر اين اساس يک شرکت مطرح آلماني نيز که در زمينه معدن فعاليت دارد، همراه با چندين زيرمجموعه خود، به زودي عازم ايران خواهند شد تا بتوانند در بخش معدن و صنايع معدني سرمايه گذاري مشترک داشته باشند.

وي تصريح کرد: همچنين در يک اقدام نو و زير نظر وزير صنعت، معدن و تجارت همايش معدن و صنايع معدني ايران در زوريخ به زودي برگزار خواهد شد و تلاش داريم که بتوانيم فرصت‌هاي سرمايه گذاري ايران در عرصه معدن را به سرمايه گذاران خارجي و اروپايي‌ها معرفي کنيم.

ميرزاحسيني، از برنامه ريزي براي پذيرش ده هيات تجاري از سوي بخش خصوصي در ايران خبرداد و گفت: براي هماهنگي بيشتر بخش خصوصي و انعقاد قراردادهايي که به نفع دو طرف است، مشاوران خارجي را به ايران آورده ايم تا بتوانيم به يک زبان مشترک براي مذاکره با اروپايي ها برسيم. ضمن اينکه وب سايتي طراحي شده تا اطلاعات تمام پروژه‌ها و فرصت هاي سرمايه گذاري ايران در اختيار اروپايي ها قرار گيرد و تمام پروژه هاي آماده پذيرش سرمايه گذاري خارجي را در هر استان کشور معرفي و اطلاعات آن را در اختيار سرمايه گذاران خارجي قرار دهيم.

وي افزود: بر اين اساس طرف هاي ايراني و اروپايي را که زمينه مناسب براي همکاري هاي مشترک با يکديگر را دارند شناسايي شده اند و پيش از ورود اين هيات هاي تجاري به ايران، اطلاعات هر دو طرف در اختيار يکديگر قرار مي گيرد تا زماني که پاي ميز مذاکره با هم نشستند، بر سر مسائل جزئي تر چانه زني کنند و فرصت را براي شناسايي و معرفي يکديگر از دست ندهند.

رئيس مرکز تجاري ايران در اتحاديه اروپا از نامه نگاري مستقيم با اتاقهاي بازرگاني کشورهاي اروپايي و اتاق هاي منطقه اي براي تبادل هيات هاي تجاري خبرداد و اظهار داشت: ما به عنوان بازوي سفارتخانه ها در بخش خصوصي کار مي کنيم و تلاش داريم تا ارتباط بخش‌هاي خصوصي دو کشور را با هم برقرار کنيم.

وي اظهار داشت: مشاوره هاي اوليه براي هر دو طرف مذاکره کننده رايگان است و اگر قرار باشد در مراحل بعدي، از مشاوره‌ها استفاده کنند، بايد هزينه آن را متقبل شوند، اما در عين حال يکي از مشکلات سازمانها و وزارتخانه هاي ايراني اين است که ادبيات و سبک تجارت با اروپايي ها را بلد نيستند، اما بخش خصوصي به خوبي زبان مشترک با طرف هاي خارجي خود دارد و بنابراين مي تواند در جذب سرمايه موفق تر عمل کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته