جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5088

 دکتر لاريجاني در نشست خبري مشترک با رييس مجلس ملي عراق
 همکاري ايران و عراق براي مبارزه با تروريسم و تامين امنيت پايدار صورت مي گيرد 

 
رئيس مجلس شوراي اسلامي به همکاري هاي مستمر پارلمان هاي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق تاکيد کرد.

به گزارش خانه ملت، دکتر علي لاريجاني در حاشيه ديدار با رئيس مجلس ملي عراق در جمع خبرنگاران گفت: پارلمان هاي دو کشور جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق همکاري هاي مستمر و متمادي دارند.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه اين مطلب افزود: اين همکاري براي مبارزه با تروريسم و تامين امنيت پايدار صورت مي گيرد.

دکتر علي لاريجاني در ابتداي اين نشست خبري مشترک عنوان کرد: امروز براي ما افتخار آميز است که جناب استاد جبوري رئيس پارلمان عراق و هيات همراه به ايران تشريف آورده اند. کشور عراق، کشور همسايه، دوست و برادر ماست و دو ملت ايران و عراق از ديرباز ارتباط وثيقي دارند.

وي با بيان اينکه خوشحاليم که مي بينيم امروز عراق به عنوان کشور مهم در منطقه داراي ساختار دموکراتيک است ادامه داد: در سالهاي اخير، هميشه ايران در کنار ملت و دولت جديد عراق بو. حتي در سخت ترين شرايط که جريان هاي ترويستي دنبال اين بودند که داخل عراق را بهم بريزند، ايران به درخواست دولت عراق، به کمک ملت و دولت اين کشور در مقابل تروريست رفت.

رئيس مجلس شوراي اسلامي براي همه ما مخصوصا کشورهاي منطقه، نقطه قوي باشد که ملت عراق توانستند در درون يک دولت وحدت ملي که همه قشرها و فرق مختلف در آن وجود دارد، بتوانند يک دولت مهمي در عراق به وجود بياورند.

دکتر لاريجاني با بيان اينکه خوشبختانه بين دو پارلمان روابط دوستانه و صميمانه اي برقرار است، اظهار داشت: ما مستمرا با الجبوري رايزني داريم و همچنين بخش هاي مختلف پارلمان ها با هم گفت و گوهاي مهم در مسائل دو جانبه دارند.

وي تاکيد کرد: در سفر امروز ايشان به ايران ما مذاکرات خيلي خوبي هم در زمينه بالا بردن روابط تجاري بين دو کشور و همچنين مسئله تعميق روابط سياسي و فرهنگي بين دو کشور و مخصوصا در زمينه امنيت پايدار و مبارزه با تروريسم داشتيم.

رئيس قوه مقننه کشور گفت: سليم الجبوري گزارشي از تحولات در منطقه و تصميماتي که براي ايجاد همگرايي بيشتر و پايداري امنيتي تدبير کردند، ارائه کردند و ما از آن استفاده کرديم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته