جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5099

 سيد جواد ترمه رئيس شوراي بخش سنگر:
 بخش سنگر با بيش از 70 هزار نفر جمعيت و پرتردد ترين ورودي استان استحقاق شهرستان شدن را دارد و بايد در الويت قرار گيرد! 

 بخش سنگر يکي از بخشهاي مهم کشاورزي و صنعتي در استان گيلان است از طرفي در 10 کيلومتري شهر رشت مرکز استان قرار دارد.

گفتني است که جاذبه هاي گردشگري آن نظير سد سنگر – کاروانسراي شاه عباسي- آرامگاه امام زاده هاشم و رودخانه سفيد رود چشم هر بيننده ايي را خيره ميکند که سالانه ميليونها نفر از اقصي نقاط کشور براي گردش و زيارت آرامگاه ملکوتي حضرت امام زاده هاشم به اين ديار سفر ميکند .

سيد جواد ترمه افزود با توجه به توسعه فضاهاي فرهنگي ، بهداشتي ، راهسازي و مراحل گاز رساني و آبرساني در منطقه سنگر تلاش ميشود تا اينکه همه روستاهاي ما از نعمت گاز و آب آشاميدني سالم برخوردار باشند. سيد جواد در ادامه افزود :در حال حاضر بيشترين بار ترافيکي استان مربوط به مسير راه سنگر – شاقاجي – سراوان به شرق گيلان و رشت مي باشد که اياب و ذهاب گردشگران و زوار عزيز بارگاه ملکوتي حضرت امام رضا امام هشتم شيعيان جهان از اين منطقه مي گذرد . سيد جواد ترمه همچنين در خصوص مشکلات ترافيکي اشاره کرد و مي گفت پلي بين سنگر و شاقاجي بنام راه پل که از زمان پيش از انقلاب با پيش بيني هاي آنزمان ساخته اند حالا جوابگو نيست که وجود اين پل کم عرض سبب ايجاد ترافيک ميشود و در روزهاي تعطيلي واقعا" مسافران همچنين اهالي را کلافه کرده است از طرفي نه تنها گردشگر و اهالي سنگر و شاقاجي بلکه اهالي 125 روستاي شهرستان سياهکل هم از آن پل بهره مند هستند اما با اين وجود تاکنون در جهت تعريض راه پل اقدامي نشده است جا دارد تا مهندس خاوري به اين مهم توجه خاصي مبذول داشته باشند و با تعريض آن گردشگران عزيز واهالي منطقه بخش سنگر و شهرستان سياهکل از اثرات مثبتي که به يادگار مي گذارند خشنود و راضي باشند.

رئيس شوراي بخش سنگر همچنين افزود: که براي ايجاد رفاء حال مردم بخش سنگر اقداماتي انجام داده ايم که البته بايد از آقايان مهندس اکبر زاده مدير کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي گيلان که يک مدير جهادي است تقدير شود چون با اقدامي خداپسندانه و انقلابي روستاي نشترودکل-جوبنه - قاضيان سراوان – کچاه – جوکلبندان- بهدان- سوکاچا – طالم سه شنبه- فشتام- رود بنه- بنکده و کياسرا – کشل ورزن-دلچه – گيل پرده سر- گيل وندان را تحت پوشش روکش آسفالت قرار داده اند که اهالي اين مناطق از عملکرد اين مدير پرتوان بسيار راضي و خشنود مي باشند.

سيد جواد ترمه در ادامه افزود خوشبختانه با همت بخشدار پرتلاش سنگر و حمايت نمايندگان مردم رشت و پيگيريهاي مستمر اعضاي شوراي اسلامي توانسته ايم مناطق امام زاده هاشم – سراوان – گلسرک- موشنگاه- قاضيان- دهبنه- شهرستان – شاقاجي- دره پشت – فشتام- بهدان – امشه – سروندان-طالم سه شنبه – سوکاچا – رودبرده- گيل پرد ه سر-ويشکاننگ- دلچه- چنجه- ميانده- را گازکشي کنيم تا اهالي اين روستاها از نعمت گاز شهري برخوردار باشد .

سيد جواد ترمه در ادامه گفت: روستاهاي نظير جوبنه – پيشکنار- آينه ور – بکنده – باز قلعه اکبر-باز قلعه ملک- نشرودکل- کيل وندان- کياسرا نيز در دست گاز کشي مي باشد که انشاالله با ياري نمايندگان پر تلاش مردم شهرستان رشت در مجلس و همت شوراي اسلامي و پيگيريهاي بخشدار سنگر که يکي از وارثان به حق انقلاب اسلامي است هر چه سريعتر اهالي مناطق فوق از نعمت گاز برخوردار شوند.

گفتني است وقتي با سيد جواد ترمه رئيس شوراي بخش سنگر کمي خصوصي صحبت کرديم و از ايشان خواستيم تا به پاره ايي از ناملايمات اشاره کنند او گفت اهالي سراوان – امام زاده هاشم هنوز يک قبرستان ندارند و همچنين افزود که اهالي امام زاده هاشم نيز از يک غسالخانه محروم هستند جا دارد تا مديريت اداره اوقاف در اين خصوص فکري اساسي بکند . رئيس شوراي بخش سنگر همچنين در خصوص ايجاد امکانات رفاهي گردشگران خصوصا" زوار امام زاده هاشم ياد آور شدو گفت: اي کاش از زوار براي زيارت ورودي نگيرند. چون اين موارد سبب دلسردي ميشود و زوار با خاطره ايي تلخ گيلان را ترک ميکنند . من بعنوان رئيس شوراي بخش سنگر که خادم مردم هستم از مديريت اوقاف انتظار دارم وقتي از ورود خودروها در پارکينگ حق پارکينگ ميگيرند حداقل از ورودي اول از زوارپول نگيرند.

رئيس شوراي بخش سنگر در پايان افزود روستاهاي بخش سنگر به دليل موقعيتهاي مناسب و ايده آل مي تواند آينده شکوفايي در زمينه اقتصادي – صنعتي - خصوصا" کشاورزي داشته باشد از طرفي جاده ترانزيتي که از اين منطقه ميگذرد بايد مورد توجه مسئولين ذيربط قرار گيرد تا آمار تصادفات و بار ترافيکي کمتر شود بخش سنگر خوشبختانه در راه تبديل شدن به شهرستان پيش مي رود و با توجه به مردم با فرهنگ و مهربان که دارد مي تواند آينده بسيار درخشاني را براي منطقه رقم بزند.

سيد جواد ترمه با کوله باري از تجربه با 28 سال سابقه کار اجرايي و 8 سال مدير مخابرات و 14 سال رئيس شوراي بخش سنگر توانسته است در شکوفايي منطقه نقش اساسي ارائه دهد

سيدجواد ترمه در پايان هزينه سنگيني که در تعميرات کاروانسراي شاه عباسي شده اشاره کرد و گفت با توجه به اينکه از سوي ميراث هزينه زيادي شد. اما متاسفانه آنرا به امان خدا رها کرده اند. اي کاش عليزاده مدير ميراث فکري اساسي در راه اندازي آن ارائه دهد و سرمايه گذاري را دعوت بکار کند و کاروانسراي شاه عباسي را بعنوان يک رستوران نظير استان زنجان اجاره دهند تا در نگهداري و حفاظت آن هم اقدام اساسي شود چون براي حفظ بيت المال نبايد آنرا رها کرد همچنين بايد از شخص استاندار تشکر کنيم که با طرح گردشگري در حاشيه رودخانه ها موجود براي رفاء حال گردشگران عزيز زمين ورزشي- رستوران – آلاچيق – امکانات ورزشي – پارکينگ و تعداد زيادي سوئيت پيش بيني شود تا همه گردشگران بتوانند در حاشيه رودخانه سفيد با روحي آرام استراحت کنند .

سيد جواد ترمه از استاندار گيلان و فرماندار جهادي رشت وخصوصا" بخشدار خوشنام سنگر تقدير و تشکر کرد و گفت باز هم تکرار ميکنم اگر قرار است بخشي از استان گيلان تبديل به شهرستان شود .بخش سنگر بلحاظ جمعيتي و مراحل قانوني در الويت قرار دارد تا اينکه سنگر تبديل به شهرستان شود و اهالي فهيم اين منطقه از پيگيري و حمايت مديران ذيربط خشنود و خوشحال باشند.

انشاالله

رشت: سيد اکبر خوشحال


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته