جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5109

 ميز خبــر 

 علي مطهري :

دلايل مخالفت با فيلم «محمد رسول‌الله» قانع‌کننده نيست

علي مطهري نماينده مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اين که تاثير فيلم «محمد رسول‌الله (ص)» بر افراد غير مسلمان بيشتر است گفت: دلايل برخي رسانه‌هاي غربي و عربي و علما براي عدم نمايش اين فيلم در کشورهايشان قانع کننده نيست.علي مطهري نماينده مجلس در گفت و گو با فارس، در خصوص فيلم سينمايي «محمد رسول الله (ص)» گفت:من اين فيلم را سال گذشته در اکراني که براي رسانه‌ها و برخي مسئولان داشت ديدم. از نظر من فيلم خوبي بود، همان جا هم نظرم را درباره کيفيت و محتواي اين فيلم بيان کردم.

وي افزود:من با تماشاي اين فيلم تحت تأثير قرار گرفتم. فکر مي‌کنم اگر اين فيلم در خارج از کشور خصوصاً در دنياي غرب نمايش داده شود، بر افراد غير مسلمان تأثير بيشتري خواهد داشت.

وي ادامه داد:قسمتي از فيلم که حضرت رسول در نوجواني همراه مادر و عموي‌شان ابوطالب براي سفر بازرگاني به سمت مدينه مي‌روند و در بازگشت مادر خود را از دست مي‌دهند جانسوز بود و مرا تحت تأثير قرار داد.

اين نماينده مجلس عنوان کرد: اين که پيغمبر اکرم قبلا پدر خود را از دست داده بودند و در نوجواني مادر خود را نيز از دست دادند، شايد براي آمادگي ايشان براي رسالت پيامبري و در واقع تدبير الهي بوده است.

وي با اشاره به موضع گيري‌هاي برخي رسانه هاي غربي و عربي نسبت به اين فيلم عنوان کرد: دلايل اين رسانه ها و برخي علما براي عدم نمايش اين فيلم در کشورهايشان قانع کننده نيست. مثلا اين که مي‌گويند چون بدن پيامبر در اين فيلم به نمايش درآمده يا چهره مادر و پدربزرگ ايشان نمايش داده مي‌شود اين فيلم قابل نمايش نيست، درست نيست چون منع شرعي و عقلي براي اين موارد وجود ندارد.

مطهري در ادامه اظهار داشت: همين طور اين که گفته‌اند ممکن است بازيگران اين نقش‌ها بعدا در يک نقش منفي ظاهر شوند و در ذهن مخاطبان تصور منفي از پيامبر يا مادر و يا پدربزرگشان ايجاد شود، دليل قانع کننده اي نيست چون مردم حساب سابقه يا لاحقه يک بازيگر را از حساب شخصيت‌هاي يک فيلم جدا مي‌دانند.

فيلم «محمد رسول‌الله (ص)» در تصحيح نگاه غرب به اسلام اثر خوبي است

مطهري خاطر نشان کرد:به هرحال اين فيلم، هم براي موقعيت ايران و شيعه در جهان اسلام که متهم به کم‌توجهي به پيغمبر اسلام هستند آثار خوبي خواهد داشت و هم در تصحيح نگاه دنياي غرب به اسلام موثر خواهد بود.

با حضور هنرمندان كشورمان برگزار مي شود؛

هفته فرهنگي ايران در الجزاير

هفته فرهنگي ايران در الجزاير، با حضور رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و وزير فرهنگ الجزاير، فردا جمعه 17 مهر افتتاح مي‌شود.

به گزارش آفرينش، دومين هفته فرهنگي ايران در الجزاير به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با حضور چهره‌هاي مطرح سينما، موسيقي، هنرهاي تجسمي و نگارگري و همچنين تيم منتخب ورزش زورخانه‌اي كشورمان، از فردا هفدهم مهر، به مدت 7 روز در دو شهر مهم الجزاير (الجزيره و قسنطينه) برگزار مي‌شود.

بهروز افخمي، كارگردان، مرجان شيرمحمدي، نويسنده و فيلمنامه‌نويس، كيوان ساكت، آهنگساز و نوازنده و جمعي از هنرمندان چيره‌دست هنرهاي تجسمي و صنايع دستي كشورمان به همراه ورزشكاران برگزيده ورزش زورخانه‌اي، اعضاي گروه 37 نفره هنري كشورمان در هفته فرهنگي ايران در الجزاير هستند.

برنامه‌هاي هفته فرهنگي ايران در الجزاير شامل نمايش آثار سينمايي بهروز افخمي و رضا ميركريمي در روزهاي فيلم ايران، اجراي موسيقي سنتي به رهبري كيوان ساكت، نمايش ورزش اصيل و معنوي زورخانه‌اي، نمايش آثار صنايع دستي (خطاطي، ميناكاري، معرق‌كاري، قلم‌زني، تابلوفرش و ...)، نمايش آثار نقاشي، نمايشگاه عكس پيشرفت‌هاي نوين ايران بعد از انقلاب اسلامي و نمايشگاه كتاب، است.

همچنين در اين هفته محصولات متنوع قرآني ارايه و اسناد نسخ خطي كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران كه بيانگر تاريخ روابط ايران و الجزاير است، در معرض ديد فرهيختگان و محققان الجزايري قرار خواهد گرفت.

بنا بر اعلام اين خبر، پيش از اين، نخستين هفته فرهنگي ايران در الجزاير، بهمن ماه سال 1386 و نخستين هفته فرهنگي الجزاير در تهران نيز در ارديبهشت سال 1387 برگزار شده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته