جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5114

 به مناسبت سومين سال برگزاري سوگواره بصيرت عاشورايي؛
 نشست خبري مدير کل اوقاف وامور خيريه استان مرکزي 

 اراك – الهام فراهاني

حجت‌الاسلام آيت‌الله عباسيان، مديرکل اداره اوقاف و امور خيريه استان مرکزي،در نشست خبري سوگواره بصيرت عاشورايي که با حضور اصحاب رسانه استان براي سومين سال متوالي برگزار شد، گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه رسالت خطيري در راستاي ترويج و تبليغ فرهنگ عاشورايي بردوش دارند و مي‌توانند شور و نشاط قابل توجهي را به جلسات اباعبدالله(ع) بدهند.

وي با بيان اين مطلب که در طول تاريخ برپايي مجالس اباعبدالله(ع) از اهميت بالايي برخوردار بوده، اظهار کرد: قيام ايشان جهت احياي دين بود و اگر قرارست دين مبين اسلام احيا و براي هميشه تاريخ زنده و جاودان بماند بايد نهضت ايشان همواره با شور و شعور وصف‌ناپذير برگزار شود.

حجت‌الاسلام عباسيان گفت: از حيث درآمد موقوفات در استان تنها 7 درصد درآمد براي برگزاري مراسم عزاي حسيني وقف شده که از اين حيث استان مرکزي جزء استان‌هاي ضعيف به شمار مي رود که اميد است با مساعدت واقفان در اين امر پر رنگ‌تر ظاهر شويم.

حجت‌الاسلام عباسيان در ادامه سخنان خويش به تشريح ويژه برنامه‌هاي طرح سوگواره بصيرت عاشورايي در سال 94 پرداخت و اظهار کرد: اعزام مبلغ يکي از فعاليت‌هاي مهم اين اداره بود که امسال نيز مانند سال‌هاي مشابه 91 دكتر روحاني اعزامي از قم، اعزام دكتر روحانيون بومي و دكتر روحانيون مستقر در امامزادگان صورت مي‌گيرد.

وي برپايي 47 دفتر مشاوره‌اي و پاسخگويي به مسائل شرعي، فعاليت 30 نمايشگاه فرهنگي در بقاع متبرکه استان، 27 ايستگاه همه واقف باشيم و 14 خيمه معرفت را از اهم فعاليت‌هاي بقاع متبرکه در دهه اول محرم همزمان با دهه امر به معروف و نهي از منکر دانست.

مدير کل اوقاف استان از برگزاري شام غريبان حسيني در 68 بقعه در استان خبر داد و افزود: اين مراسم با تدابير امنيتي همراه بوده و همواره مانند سال‌هاي قبل با مساعدت رؤساي هيئات مذهبي به نحو احسن انجام خواهد شد.حجت‌الاسلام عباسيان در ادامه به برگزاري مراسمي تحت عنوان لبيک يا حسين(ع) در دومين روز از ماه محرم نيز اشاره کرد و گفت: اين مراسم سال گذشته در امامزادگان آمنه خاتون(س) و عبدالله(ع) اراک و سيد علي اصغر(ع) ساوه با استقبال خوب مردم برگزار شد که امسال نيز اين مراسم پنج شنبه با سخنراني آيت‌الله اراکي، رئيس مجمع جهاني تقريب مذاهب برگزار مي‌شود.

وي برگزاري همايش شيرخوارگان حسيني در بقاع متبرکه همزمان با اولين جمعه ماه محرم را از ديگر برنامه‌هاي در دستور کار عنوان کرد و افزود: برگزاري مراسمي همچون «احلي من العسل» با مشارکت آموزش و پرورش، همايش رهروان زينبي ويژه بانوان، همايش نهضت بيداري با خطبه‌هاي علوي، برپايي محافل عزاداري و تجمع در روزهاي اربعين و سالروز وفات پيامبر(ص) از اهم برنامه‌هاست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته