جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5114

 خبر 

 افزايش 3 ميليارد دلاري ارزش افزوده در مجتمع گاز پارس جنوبي

مديرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبي از افزايش سه ميليارد دلاري ارزش افزوده‌ محصولات توليد شده در اين شرکت در 6 ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.مسعود حسني، در گفتگو با شانا با بيان اين که اين مجتمع هم اکنون 54 درصد توليد گاز کشور را در اختيار دارد، اظهار کرد: اين مقدار تا سال آينده به 74 درصد و تا پايان سال 96 و پايان توسعه‌‌ پالايشگاه‌هاي اين مجتمع به 80 درصد مي رسد.

وي افزود: در سال 94، نه تنها افت توليد نداشتيم بلکه بر اساس آمار و ارقام، به افزايش توليد بسيار خوبي دست يافته‌ و به سه ميليارد دلار ارزش افزوده‌ محصولات‌ نسبت به سال گذشته رسيده‌ ايم. مديرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبي با تاکيد بر اهميت و الزام اعتماد‌سازي و نظارت همگاني در تمام مراحل کاري، تصريح کرد: پالايشگاه‌هاي مجتمع گاز پارس جنوبي در دو سال گذشته با اجراي طرحهاي بهينه سازي موفق به کاهش مصرف سوخت شده‌ اند.

وي ادامه داد: همچنين بيش از 50 درصد کاهش در ارسال گاز به مشعل ‌و به تبع آن کمتر شدن آلودگيها محقق شده که اين فعاليتها نشان از تعهد و تخصص مجموعه‌ کارکنان اين شرکت دارد که با تمام توان براي بهبود شرايط زيست محيطي منطقه تلاش مي‌ کنند.

کيفيت توليدات پالايشگاه آبادان ارتقا يافت

با اجراي پروژه‌هاي زيست محيطي و همچنين طرحهاي توسعه‌اي بهبود کيفيت محصولات پالايشگاه آبادان، علاوه بر بهبود کيفيت توليدات پالايشگاه آبادان، روزانه 50 تن گوگرد از آلاينده‌هاي زيست محيطي اين پالايشگاه حذف شد.

حبيب الله ابوالحسيني، مديرعامل شرکت پالايش نفت آبادان در گفتگو با شانا با بيان اين‌که طي دوسال اخير 16 پروژه زيست محيطي از سوي اين شرکت اجرا شده است، گفت: هدف از اجراي اين طرحها توجه به مولفه‌هاي زيست محيطي و کاهش آلاينده‌هاي ناشي از توليد شرکت پالايش نفت آبادان است.

مديرعامل شرکت پالايش نفت آبادان ارائه خدمات جداسازي و طبقه‌بندي آهن‌آلات قراضه و اقلام مازاد، سطح‌برداري از مخازن نفت خام به منظور کاهش پسماند، ارائه خدمات توسعه و نگهداري فضاي سبز ماهشهر، فروش محصول تحتاني برج کت کراکر( co) با هدف کاهش اثرهاي پسماندهاي صنعتي و مديريت پسماند اجراي عمليات پاکسازي، بهسازي و جمع‌آوري آبهاي سطحي بستر خط لوله از پيچ واحد 400 تا ابتداي مخازن آجري، جمع‌آوري ضايعات و آراستگي صنعتي و تعميرات روزمره دفاتر و ساختمانهاي بندر صادراتي ماهشهر را از جمله پروژه‌هايي اعلام کرد که از سوي اين شرکت اجرا شده است.

وي از پيشرفت 90 درصدي عمليات پاکسازي، بهسازي و جمع آوري آبهاي سطحي بستر خط لوله از پيچ واحد 65 تا واحد ROP خبر داد و گفت: اين پروژه به منظور رفع آلودگي بصري و پاکسازي محيط زيست اجرا مي‌شود.

ابوالحسيني با بيان اين‌که توجه به مولفه‌هاي زيست محيطي و رفع آلودگي از اهميت بالايي براي شرکت پالايش نفت آبادان برخوردار است، به پروژه آزمايشهاي زيست محيطي اشاره کرد و افزود: هدف از اجراي اين پروژه، پايش و خودارزيابي آلاينده‌هاي خروجي است که باتوجه به اجراي آن از ابتداي تيرماه، پروژه هم‌اکنون از پيشرفت 25 درصدي برخوردار است.

مديرعامل شرکت پالايش نفت آبادان درباره اقدامهاي انجام شده در يک‌سال گذشته درباره بهبود کيفيت محصولات پالايشگاه آبادان نيز گفت: طي اين مدت واحد پروپيلن PRU و واحدهاي توليد گوگرد SRU با ظرفيت 100 تن و واحد شستشوي بنزين GPTU راه‌اندازي و تکميل شده است که با راه‌اندازي واحد توليد گوگرد SRU روزانه 50 تن گوگرد از آلاينده‌هاي زيست محيطي حذف شده است.

ابوالحسيني اجراي اين پروژه‌ها را گام موثري در بهبود و سالمسازي محيط زيست و کاهش آلودگي دانست و افزود: براي بالابردن کيفيت محصولها و استانداردسازي، پکيج تصفيه هيدروژن در حال ساخت بوده که هم‌اينک از پيشرفت 40 درصدي برخودار است که پيش بيني مي‌شود در هشت ماه آينده اين پروژه نيز به صورت کامل راه‌اندازي شود.

مديرعامل شرکت پالايش نفت آبادان ادامه داد: با اجراي اين پروژه ناخالصي‌هاي موجود در هيدروژن قابل استفاده در پالايشگاه حذف و هيدروژن خالص مي‌شود که اين امر سبب بالا بردن طول عمر دستگاههاي پالايشي خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته