جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5114

 قاليباف با تاکيد بر اجراي ماده 15:
 ساماندهي كارتن خواب‌ها و معتادان در بافت تاريخي تهران 

 
شهردار تهران بر اجراي ماده 15 در راستاي ساماندهي کارتن خوابها و معتادان تاکيد کرد.به گزارش (ايسنا)، محمدباقر قاليباف پس از پايان جلسه شوراي شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص جزئيات طرح انضباط شهري توضيحاتي را ارائه کرد و گفت: امروز يکي از چالش‌هاي مهم ما در مرکز تاريخي شهر تهران است که در جلسه امروز شوراي شهر فرصت شد مسئله را بيان کنم و به ابعاد مختلف آن بپردازم؛ چرا که معتقديم شناخت دقيق مسئله موجب حل بهتر آن مي‌شود.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا مي‌توان به بهبود وضعيت محله هرندي اميدوار بود، گفت: حتما امکان بهبود محله هرندي وجود دارد و مشکلات رفع مي‌شود اما بپذيريد که موضوع مسئله هرندي حداقل براي شش الي هفت دهه گذشته است و يک زخم کهنه است و بايد در سايه توجه و همکاري بين دستگاه‌ها اين موضوع حل شود.

وي با اشاره به اينکه اجراي طرح انضباط شهري جريان زندگي در منطقه 12 را به حالت عادي برمي‌گرداند گفت: البته براي بهبود وضعيت زندگي زمان دقيقي را نمي‌توان اعلام کرد اما در طول زمان شاهد بهبود وضعيت اين منطقه خواهيم بود.

قاليباف در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر جمع آوري معتادان پرخطر افزود: خواهش مي‌کنم از کلمه جمع آوري استفاده نکنيد چرا که اين افراد نيز انسان هستند اما مشکلات خاص خود را دارند.

شهردار تهران با بيان اينکه شهرداري تهران به اجراي ماده 15 تاکيد دارد، گفت: بخش زيادي از کارتن خوابهاي شهرمان شامل ماده 15 مي‌شوند چرا که افرادي بي آزار هستند و حتي بخشي از آنها کارگرهايي هستند که براي پيدا کردن شغل به تهران آمده اما جايي ندارند و اگر به آنها توجه نکنيم آنها نيز معتاد مي‌شوند.

وي با بيان اينکه بايد با نگاه جذب معتادان وارد پروسه درمان آن‌ها شويم ادامه داد: بايد با حضور مسئولان اين وضعيت لجام گسيخته را سامان دهيم.وي درباره آخرين وضعيت ايجاد مراکز ترک اعتياد نيز تصريح کرد: شهرداري تهران داوطلبانه اين کار را انجام داده اما تاکيد داريم که محل‌هايي را که ما ايجاد مي‌کنيم به ماده 15 تعلق گيرد و تنها دو اردوگاه در منطقه اسلامشهر و رباط کريم متعلق به ماده 16 هستند.

وي با بيان اينکه براي زنان کارتن خواب نيز تمهيدات ويژه‌اي انديشيده شده است افزود: در نظر داريم از طريق ماده 15 نسبت به درمان زنان کارتن خواب اقدام کنيم. وي با بيان اينکه بايد همه دستگاه‌ها در اجراي اين طرح حاضر شوند گفت: با اين حال اگر نيايند نيز ما کار خود را انجام مي‌دهيم چرا که هرگز قبول نمي‌کنيم که چون وظيفه قانوني شهرداري نيست و بقيه پاي کار نمي‌آيند ما نيز به وظايف انساني خود عمل نکنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته