جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5117

 خبــر 

 يک مقام مسئول در وزارت علوم:

شمار فارغ‌التحصيلان دامپزشکي بيش از چهار برابر نياز کشور است

رئيس گروه دامپزشکي دفتر برنامه ريزي و گسترش وزارت علوم، گفت: شمار فارغ‌التحصيلان دامپزشکي در ايران بيش از چهار برابر نياز کشور به اين رشته است.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا منطقه سمنان،دکتر سيدمصطفي پيغمبري در جشن فارغ التحصيلي اولين دانش‌آموختگان رشته دکتري حرفه‌اي دامپزشکي دانشگاه سمنان با اشاره به فعاليت 12 دانشکده دامپزشکي دولتي و 11 دانشکده دامپزشکي آزاد در کشور گفت: تعداد فارغ‌التحصيلان اين رشته بيشتر از سه يا چهار برابر مورد نياز کشور است.

وي افزود: بر اساس بررسي‌هاي صورت گرفته، کشور تنها به 500 دامپزشک فارغ‌التحصيل در سال نياز دارد و مابقي متاسفانه بعد از فراغت از تحصيل با بيکاري مواجه مي‌شوند.

رئيس گروه دامپزشکي دفتر برنامه ريزي و گسترش وزارت علوم با بيان اينکه بايد جلوي گسترش بيش از پيش دانشکده‌هاي دامپزشکي گرفته شود افزود: اميدواريم با اجراي ماده 21 قانون بهره‌وري کشاورزي که بر اساس آن ميزان ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته‌هاي دامپزشکي و کشاورزي با وزارت کشاورزي هماهنگ مي‌شود ، شاهد دانش‌آموختگي بيشتر از حد نياز بازار کار نباشيم. دکتر پيغمبري، گسترش رشته‌هاي دامپزشکي و متناسب نبودن آموزش‌هاي ارائه شده با بازار کار را از ديگر مشکلات پيش‌روي فارغ‌التحصيلان اين رشته عنوان و اظهار کرد: در اين خصوص هم به دنبال تغيير در نظام آموزشي دامپزشکي هستيم. وي خاطرنشان کرد: براي کاهش و از بين رفتن اين بيکاري نبايد به دنبال افزايش پذيرش دانشجو باشيم بلکه بايد بر روي ارتقاي کيفيت آموزشي فارغ‌التحصيلان متمرکز شد.

دکتر سيد ابوالحسن رياضي معاون امور دانشجويان داخل وزارت علوم هم در اين مراسم با بيان اينکه جهان به نوعي با دانش دامپزشکي پيوند دارد گفت‌: اين جشن آغاز جديدي از آموختن است، زيرا چيزي به نام فراغت از تحصيل خصوصا براي رشته‌هايي مثل دامپزشکي که به صورت مستمر با مطالب و يافته‌هاي جديدي همراه است وجود ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته