جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5117

 خبرپزشكي 

 تاثير مصرف پاچه در درمان پوکي استخوان

متخصص تغذيه با اشاره به اينکه مغز گاو و گوسفند به اندازه 8 تخم مرغ کلسترول دارد، گفت: مصرف نارنج و ليموي تازه همراه کله‌ و پاچه، جذب چربي را در بدن کاهش مي‌دهد.

مرتضي صفوي در گفت وگو با فارس ، در رابطه با خواص درماني پاچه گوسفند و گاو اظهار داشت: پاچه گوسفند در مقايسه با ساير قسمت‌هاي آن که مورد مصرف غذايي قرار مي‌گيرد چربي کمتري دارد و منبع پروتئيني مناسب براي بدن به شمار مي‌رود.

وي افزود: پاچه گوسفند و گاو به دليل اينکه حاوي کلسترول بوده مصرف آن بيشتر از دو بار در ماه توصيه نمي‌شود ولي با اين وجود نسبت به مغز کلسترول بسيار کمتري داشته و در واقع مصرف آن براي درمان پوکي استخوان و افرادي که مدام دچار شکستگي استخوان مي‌شوند، مناسب است.

اين متخصص تغذيه با تاکيد بر اينکه مصرف مغز گاو و گوسفند به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود، تصريح کرد: هر مغز گاو و گوسفند به اندازه 8 تخم مرغ کلسترول داشته بنابراين مصرف آن براي بدن ضرر دارد، البته مصرف مقدار اندک آن در فواصل طولاني براي نوجوانان در حال رشد موردي ندارد.

صفوي با اشاره به اينکه بدن انسان روزانه به 3 واحد گوشت و پروتئين نياز دارد، گفت: زبان گوسفند 3 واحد و پاچه 2 واحد پروتئين به شمار مي‌رود، بنابراين بيماراني که کلسترول داشته و يا دچار نقرس هستند نبايد از کله‌پاچه استفاده کنند.

وي افزود: مصرف آبغوره، نارنج و ليموي تازه به دليل داشتن آنتي‌اکسيدان همراه کله‌پاچه جذب چربي را کاهش مي‌دهد، همچنين بهتر است کله‌پاچه را به عنوان غذاي اصلي و در وعده ظهر استفاده کنيم.

اين متخصص تغذيه اظهار داشت: افرادي که عادت دارند هنگام ظهر، وعده ناهار را زودتر ميل کنند، بهتر است از مصرف کله‌پاچه براي صبحانه بپرهيزند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته