جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5117

 در استان 

 معاون عمراني استاندار خبر داد؛

تکميل 18 هزار واحد مسکن مهر استان قزوين در دولت تدبير و اميد

قزوين - خردمند

معاون عمراني استاندار قزوين گفت : در مجموع 60 هزار واحد مسکن مهر سهميه استان قزوين بوده که از اين تعداد 50 هزار واحد تکميل و به بهره برداري رسيده که 18 هزار واحد آن در دوسال دولت تدبير و اميد مي باشد .

منوچهر حبيبي در جلسه ستاد مسکن مهر استان با اشاره به اينکه ساخت و تکميل مسکن مهر در دولت يازدهم کند نشده ، افزود: ساخت و تکميل مسکن مهر در اين دولت با شتاب بيشتر و با حساسيت و جديت تمام در حال پيگيري است .

وي ادامه داد: بنا داريم ده هزار واحد باقي مانده را با همکاري و هماهنگي دستگاه هاي متولي و مسئول در مسکن مهر تکميل و تا پايان سال جاري تحويل مردم دهيم .

معاون عمراني استاندار ضمن تقدير از دستگاه هاي متولي مسکن مهر در استان ، ايمني در شهرک هاي مسکن مهر را مهم و ضروري دانست و از مسئولان خواست حساسيت بيشتري نسبت به اين موضوع داشته باشند .

مدير کل سازمان ملي استاندارد همدان:

88 پروانه استاندارد در سازمان استاندارد همدان صادر خواهد شد

همدان- شهناز محمدي

مدير کل سازمان ملي استاندارد همدان به مناسبت هفته ملي استاندارد در نشست خبري در جمع اصحاب رسانه گفت:شهادت شهيد سردار همدني افتخاري بر افتخارات استان همدان افزود و اميد است که همه ما رهرو راه شهدا باشيم. سيد سعيد ميرنظامي مدني شعار سازمان ملي استاندارد را در سال جاري ، استانداردها زبان مشترک جهاني اعلام کردو گفت: اين شعار با شعار سال کشور که در ابتداي سال از سوي مقام معظم رهبري اعلام شد تناسب دارد که به فال نيک مي گيريم.

وي اشاره اي به مراسمي که در سالن اجلاس تهران به مناسبت روزجهاني استاندارد با حضور مسئولين لشکري و کشوري برگزار شد کردو ادامه داد: هفته ملي استاندارد همه ساله در سازمان استاندارد برگزار مي شود و برنامه هاي سازمان در اين يک هفته برجسته مي شود که از 18 مهر تا 24 مهر ماه ادامه مي يابد.

وي گفت: براي انجام هر کاري نياز به برنامه ريزي است که سازمان ملي استاندارد در زمينه استاندارد سازي و ساختار ستادي استاندارد بحث تحول استاندارد سازي را شروع کرده است و تلاش مي کند با حداقل نقص در حوزه استاندارد سازي فعاليت نموده و اين طرح را به خوبي اجرا کرده و يک بسته در اين راستا تهيه کند و افزايش استانداردها و اجباري کردن آن براي بالا بردن کيفيت استانداردها و تحول نظام استاندارد سازي اقداماتش انجام گرفت.

وي گفت:استانداردها و کيفيت‌ها به نوعي مکمل هم ديگر هستند و سازمان ملي استاندارد مي خواهد افزايش کيفيتها را داشته باشد.

مير نظامي افزود: سازمان ملي استاندارد از سازمانهاي کوچک و چابک است ودر پي آن است که از بستر بخش خصوصي استفاده کند و از سازمانهايي است که در حوزه کاهش تصديگري پيشگام بوده است زيرا که صنعت و خدمات در حال گسترش هستند و تلاش ما اين بوده که از بخش خصوصي و تعاوني ها استفاده کنيم و حضور مسئول کنترل کيفي در توليد است که محصول را کنترل مي کند و مديران کنترل کيفي سازمان ساليانه آموزش هاي لازم را مي بينند و در حوزه صدور و تمديد پروانه ها با ما در ارتباط هستند و در اين زمينه 5 هزارو 700 نفر ساعت آموزش ديده اند که در 6 ماهه اول سال 9/70 درصد محقق شده است و در زمينه آموزش کارکنان 2 هزارو 160 نفر ساعت که برابر 18 درصد اجرايي شده است.

مير نظامي در زمينه صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباري گفت: در سال جاري بايد 88 پروانه صادر کنيم که 56 درصد محقق شده است و در حوزه تمديد و تعليق و ابطال پروانه استاندارد کلا 375 پروانه علامت استاندارد بوده که از اين تعداد 153 پروانه تمديد ، 9 پروانه تعليق و 24 پروانه نيز ابطال شده است.

اجراي مانور زلزله و حريق فرضي در فرهنگسراي خاوران منطقه 15

شهرري - رضا فغاني

شهروندان منطقه 15 با مشارکت در مانور زلزله و حريق، روشهاي عملي مقابله با اين بحرانها را آموزش ديدند.به گزارش خبرنگار آفرينش، مهندس موسوي قائم مقام شهردار منطقه با حضور در اجراي مانور و هدايت عمليات گفت: با توجه به اهميت ارتقاء توانمندي ارگانهاي امدادي خدمات‌رسان منطقه و همچنين آمادگي مجموعه هاي موجود در منطقه و شهروندان، مانور زلزله و حريق در فرهنگسراي خاوران به جهت داشتن 150 پرسنل و همچنين بهره مندي روزانه بيش از 2000 شهروند برگزار شد.

وي با اشاره به اينکه مانور با هدف ارزيابي آموزشهاي ارائه شده، ميزان سنجش مشارکت مردم، احصاء نقاط قوت و ضعف مجموعه و نيروها اجرا شد، خاطر نشان کرد: در مانور يادشده با فرض وقوع زلزله اي به بزرگي 5/5 ريشتر شيشه‌هاي ساختمان شکسته و فرو ريخت و به دنبال آن فانوسهاي نفتي سالن نمايش فرهنگ منجر به آتش سوزي سالن شد که بلافاصله با اعلام خطر، تخليه اضطراري شهروندان از ساختمان و به ويژه کودکان از مهدکودک اين ساختمان انجام شد.

قائم مقام شهردار يادآور شد: با حضور به موقع کليه نهادهاي خدمات رسان از جمله اورژانس، آتش نشاني، هلال احمر، پليس راهور، شرکتهاي آب، برق، گاز، فوريتهاي منطقه و ... عمليات مربوطه اجرا و به شهروندان مصدوم و آسيب ديده امدادرساني شد و ساير شهروندان نيز در نقاط امن اسکان داده شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته