جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5117

 لاله هاي نارنجي که در قاره سبز خشکيدند 

 
تيم ملي فوتبال هلند، پايه گذار فوتبال تک ضرب و چشم نواز در دهه 70 ميلادي،اکنون با کسب نتايج دور از انتظار از صعود به يورو 2016 باز مانده است تا ديگر نشاني از لاله هاي نارنجي باطروات نداشته باشد.

به گزارش ايرنا، دارنده 3 عنوان نايب قهرماني جهان در سال هاي 1974، 1978 و 2010 و قهرمان جام ملت هاي اروپا در سال 1988 که يکي از پرطرفدارترين تيم هاي ملي فوتبال جهان در نزد علاقمندان محسوب مي شد با قبول شکست خانگي 3 بر 2 برابر جمهوري چک حتي نتوانست به مرحله پلي اف صعود کند و جواز حضور در يورو 2016 را از دست داد.

شايد براي علاقمندان به فوتبال زيباي هلند که از مکتب آژاکس سرچشمه مي گيرد غير قابل باور باشد که ميراث داران يوهان کرايف، آري هان، رود گوليت، رنسن برينک، فان باستن، فرانک ريکارد، دنيس برکمپ، پاتريک کلايورت، برادران دي بوئر، مارک اورمارس و خيلي از ديگر ستاره هاي ناب اين کشور، نتوانند خود را در جمع 24 تيم راه يافته به جام ملت هاي اروپا قرار دهند.

هلندي که سال گذشته در جام جهاني 2014 با هدايت لوييس فن خال و فوتبالي تحسين برانگيز به مقام سومي رسيد، اين روزها پس از جدايي فن خال با افت شديدي روبرو شده است.

گاس هيدينگ هلندي پس از فن خال هدايت تيم ملي کشورش را برعهده گرفت اما نتايج ناباورانه سبب استعفاي وي و آمدن دني بليند شد که اين مربي نيز کاري از پيش نبرد و بدترين نتايج ممکن با سرمربيگري او رقم خورد.

شکست خانگي مقابل ايسلند و جمهوري چک و باخت 3 بر صفر برابر ترکيه در استانبول، ريشه لاله هاي نارنجي را خشکاند.

تيم ملي هلند پس از مصدوميت هاي مداوم آرين روبن و فان پرسي و همچنين فاصله گرفتن کاپيتان اشنايدر از آمادگي هرگز نتوانست به روزهاي درخشان سال گذشته بازگردد و از 30 امتياز ممکن در مرحله مقدماتي يورو 2016 تنها 13 امتياز اندوخت و دست آخر هم حذف شد.

تيمي که همواره با کسب بهترين نتايج در مرحله مقدماتي جام جهاني و جام ملت ها به عنوان يک مدعي جدي خود را مطرح مي کرد حالا هوادارانش را در حسرت باقي گذاشت. هواداراني که ديگر نمي توانند در تابستان 2016 تيمشان را پاي برج ايفل در يورو فرانسه ببينند.

افت محسوس باشگاه هاي آژاکس، آيندهوون و فاينورد که در ساليان گذشته منبع بازيکن سازي براي تيم ملي هلند بوده اند مهمترين عاملي است که نارنجي پوشان هلندي را خالي از ستاره کرد.

تجربه تلخي که فوتبال آلمان نيز در سال 1998 با آن روبرو شد اما برنامه ريزي اصولي و توجه به پايه ها سبب شد تا ژرمن ها پس از يک دهه دوباره به اوج بازگردند. اتفاقي که هواداران فوتبال زيباي هلند نيز در انتظار وقوع آن هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته