جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/02/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2759

  سبحاني:
 تعيين قيمت بنزين آزاد توسط دولت خلاف برنامه چهارم است  

نماينده مردم دامغان در مجلس گفت: مساله بنزين در حال حاضر به صورت يک معضل ملي جلوه مي کند.
حسن سبحاني در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: مشکل بنزين به بيش از 40 سال قبل برمي گردد و در مقاطعي از زمان که بايد از طريق اتخاذ سياست هايي مثل گازسوز کردن انتخابات تکنولوژي هاي کاهش دهنده  مصرف بنزين در خودروها، ساخت پالايشگاه  و توسعه  حمل ونقل عمومي و مسائلي از اين قبيل مشکل آن حل مي شد اين کار صورت نگرفت و الان هم به صورت يک معضل ملي جلوه مي کند.
وي در ادامه تاکيد کرد: براي اجراي اين پروژه همه  نهادها و آحاد کشور بايد به عنوان يک تکليف ملي کمک کنند تا اين معضل ملي حل شود و به عبارت ديگر الان جاي بحث هايي که ديدگا ه هاي مختلف را بيان مي کند نيست.
عضو کميسيون برنامه  و بودجه مجلس افزود: در واقع بعد از اجرا نقادي تصميم، ارائه پيشنهادات اصلاحي و مسائلي از اين قبيل بسيار مفيد خواهد بود ولي نبايد فضا را                                    به نحوي پيش برد که همگان احساس کنند که در اجراي اين قانون ترديد وجود دارد.
وي با بيان اين که تعيين قيمت بنزين آزاد توسط دولت خلاف برنامه  چهارم است، اظهار کرد: متاسفانه اداره قوانين مجلس با حذف نکردن عبارتي در قانون مبني بر تعيين قيمت  غيرسهميه اي سبب شد که کساني فکر کنند بنزين به قيمت غيرسهميه بندي براي بخش خصوصي وجود دارد در حالي که مذاکرات مجلس نشان مي دهد اصولا تعيين قيمت  توسط دولت مجاز نيست.
سبحاني افزود: بنابراين در حال حاضر اگر دولت بخواهد بنزين غيرسهميه بندي بفروشد بايد به مجلس لايحه بياورد و             قيمت آن را مجلس تعيين کند که فکر مي کنيم نيازي به اين کار نيست.
وي در ادامه بيان کرد: البته چون هزينه  بنزين ماشين هاي دولتي را خود دولت مي دهد، بنابراين خودروهاي دولتي نبايد از بنزين سهميه بندي استفاده کنند چون اين هزينه به اصطلاح از يک جيب دولت به جيب ديگر دولت مي رود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته