جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5130

 علت و راه درمان پرش پلک چشم 

 دکتر کي‌پور اپتومتريست در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، بيان کرد: معمولاً پرش چشم عارضه‌اي شايع و خوش خيم است که به انقباضات متوالي و تکرار شونده عضلات پلک مربوط مي‌باشد و اکثر افراد ‌درطول مدت زندگي چنين وضعيتي را تجربه مي‌کنند.

وي افزود: مدت زمان تظاهر اين وضعيت کوتاه بوده و بدون نياز به لحاظ نمودن تدابير درماني خاصي برطرف مي‌شود.

اين اپتومتريست با اشاره به عواملي که پرش چشم را ايجاد مي‌کند، تصريح کرد: عواملي مثل خستگي و کار مداوم بي وقفه، کم خوابي، مصرف مفرط مواد حاوي کافئين(قهوه و چاي و ...)و اضطراب و استرس مي‌توانند به ايجاد حالت پرش چشم منتهي شوند، همچنين در افرادي که دچار خستگي چشم هستند، پرش مکرر پلکي به وفور ديده مي‌شود.معمولاًکساني که پرش پلک دارند با حساسيت به نور و پلک زدن‌هاي سريع مواجه هستند.

وي اظهار داشت: در موارد ‌حادي که پرش پلک‌ها به مدت طولاني تداوم پيدا کند و براي فرد آزار دهنده باشد، انجام تدابير درماني تخصصي‌تر مثل تزريقات براي فلج ساختن عضلات درگير که در فواصل زماني سه ماهه صورت مي‌پذيرد و يا انجام اعمال جراحي به منظور خارج کردن عضلات در چشم مبتلا، از ديگر تدابيري است که در موارد مقتضي بعد از ارزيابي‌هاي لازم توسط متخصص و در صورت ادامه پرش پلک‌ها صورت کي‌گيرد. دکتر کي‌پور خاطرنشان کرد: معمولاً اصلاح سبک زندگي و تنظيم الگوي خواب و استراحت و پرهيز از مواجه با تنش و استرس مي‌تواند از بروز پرش پلک‌ها جلوگيري کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته