جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5133

 معاون فني اداره کل دامپزشکي آذربايجان غربي:
 موردي از آنفلوانزاي پرندگان در آذربايجان غربي مشاهده نشد 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

معاون فني اداره کل دامپزشکي آذربايجان غربي گفت: انجام آزمايشهاي پي در پي در استان بيانگر منفي بودن تمامي نمونه‌هاي ارائه شده به دامپزشکي از نظر سويه‌هاي آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان است. حسين دهقاني افزود: همزمان با نمونه‌برداري از مزارع و مرغداريها و نيز مناطق زيست پرندگان در آذربايجان غربي، اکيپهاي دامپزشکي استان در کشتارگاهها نيز حضور داشته و بر سلامت مرغها و پرندگان کشتار شده نظارت مستقيم دارند.

وي اضافه کرد: اداره کل دامپزشکي آذربايجان غربي درراستاي دستيابي به گزارشهاي دقيق و قابل استناد در اين زمينه چندين مورد بازديد و بررسي در طيور صنعتي، روستاهاي حاشيه تالابها و زيستگاههاي حيات وحش انجام داده است. دهقان گفت: خبرگيري روزانه و کسب اطلاعات توصيفي از مزارع پرورش طيور صنعتي و بومي نيز از جمله اقدامات انجام شده در اين زمينه در سال جاري بوده است.

معاون فني اداره کل دامپزشکي آذربايجان غربي اظهار کرد: اداره کل دامپزشکي استان آمادگي لازم براي مقابله با آنفلوانزاي معمولي قابل انتقال بين پرندگان و آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان مشترک بين انسان و حيوان را دارد. وي با بيان اينکه پستهاي قرنطينه‎اي در نقاط مختلف استان فعال است، اظهار کرد: تمامي تلاشها بر اين است تا همه فعالان واحدهاي توليد طيور صنعتي، طيور بومي، مراکز دامپزشکي دولتي و خصوصي و دامپزشکان فعال در اين واحدها آگاهي لازم را درخصوص علايم اين بيماري داشته باشند تا درصورت مشاهده هرگونه علايم، مشاهدات خود را به موقع به نزديکترين سازمان دامپزشکي خود اطلاع دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته