جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5133

 يادداشت روز 

 از شكست نهراسيم، دوباره آغاز كنيم

الهام فراهاني

هميشه در ذهن بسياري از ما وقتي كلمه موفقيت نقش بسته مي شود احساس دوري مي‌كنيم حس مي‌كنيم كه خيلي زمان مي برد تا به آن برسيم ياشايد، ما كجا و موفقيت كجا؟!

افرادموفق آدم هاي خاصي نيستند آنها هم مثل ما جسم و روح طبيعي دارند و فضايي نيستند . آنها هم عصباني مي‌شوند خسته مي شوند. حتي داد مي زنند انها هم شكست مي خورند.

تفاوت بارز افراد موفق با معمولي اين است كه آنها از شكست خود درس مي گيرند و يك اشتباه را دوبار تكرار نمي كنند .

در مسير زندگي و هدف خود ممكن است بارها و بارها زمين بخورند اما دست از هدفشان بر نمي دارند و تا رسيدن به مقصد تمام هم و غم خود را به كار مي گيرند تا به مقصود خود برسند بسياري از ما در مسير هدفي كه داريم كافي است فقط يك بار شكست بخوريم و در همان مرحله اول به مقصدمان نرسيم ديگر رهايش مي كنيم و بهانه مي آوريم كه نمي شود و دنيا با ما سر جنگ دارد و هزاربهانه جور واجور.

اما به راستي واقعا موفقيت و رسيدن به هدف شانسي است و افراد موفق بدون تلاش و يكباره به هدف نهايي خود رسيده اند؟

نه اگر پاي صحبت تمام آدم هاي موفق بنشينيد مي بينيد كه آنها نيز به قول قديمي ها خيلي دود چراغ خورده اند بارها شكست را تجربه كرده اند و دوبا ره آغاز كرده اند تا به مقصود خود رسيده اند درست مثل اديسون يكي از بزرگترين مخترعين جهان و چقدر شيرين است بعد از چندبار شكست بهتر است نگوييم شكست !؟بگوييم تجربه ! به هدف رسيدن حس خوبي است؛ آنهايي كه مي گفتند تو نمي‌تواني و براي اين كار ساخته نشده اي ثابت كني خود را، حس خوبي است پس بياييد باهم دوباره آغاز كنيم .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته