جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/09/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5150

 خبر 

 لهستان به دنبال اکتشاف و توليد نفت و گاز در ايران

مديرعامل شرکت دولتي توزيع‌کننده گاز طبيعي لهستان (PGNiG) گفت: اين شرکت به دنبال گزينه‌هاي مختلف در زمينه اکتشاف و توليد نفت و گاز در ايران به محض لغو تحريمهاست.به گزارش ايسنا، ماريوژ زاويسا - مديرعامل شرکت دولتي توزيع گاز لهستان - در مصاحبه با رويترز خاطر نشان کرد: ما به بازار ايران علاقه‌مند و در حال بررسي گزينه‌هاي تجاري مختلف در اين کشور هستيم. ما در ايران يک دفتر داريم و در مرحله بررسي اين بازار‌ هستيم.

وي خاطرنشان کرد که شرکت توزيع گاز لهستان در حال بررسي خريد ابزارهاي توليد در نروژ، آمريکا و کاناداست که به افزايش توليد نفت و گاز توسط اين شرکت کمک خواهد کرد.

زاويسا افزود: 100 ميليون يورو که اين شرکت به توتال فرانسه براي سهام در چندين ميدان نفتي نروژ در سال گذشته پرداخت کرد، مي‌تواند به دستاوردهايي در آينده براي اين شرکت منتهي شود.

ايران صاحب ايمن ترين صنعت گاز جهان خواهد شد

يک مقام مسئول با تشريح جزئيات قرارداد جديد گازي ايران-آلمان، گفت: با مشارکت ژرمن‌ها و اعمال تغييرات جديد فني و عملياتي، ايران صاحب ايمن ترين صنعت گاز جهان خواهد شد.

محمدرضا يوسفي پور در گفتگو با مهر درباره جزئيات امضاي قرارداد جديد گازي با شرکت IBS آلمان، گفت: در طول يک سال گذشته تاکنون مذاکرات متعددي با شرکت‌هايي از فرانسه، آلمان، استراليا، انگليس انجام گرفت.مدير بهداشت، ايمني و محيط زيست شرکت ملي گاز با تاکيد بر اينکه مهمترين محور اين مذاکرات امضاي قراردادي به منظور افزايش ايمني در سطح تاسيسات صنعت گاز ايران بوده است، تصريح کرد: پس از ماه‌ها مذاکره در نهايت پيشنهاد ارائه شده از سوي شرکت آلماني نسبت به ساير پيشنهادها از کيفيت بالاتري برخوردار بود و در نهايت تفاهم نامه اي با شرکت IBS آلمان امضا شد.

اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه براساس توافق انجام شده با شرکت آلماني بايد در مدت زمان سه سال و با اجراي يک طرح سه مرحله‌اي طرح جامع بهداشت، ايمني و محيط زيست در سطح صنعت گاز کشور اجرايي شود، اظهار داشت: به عبارت ديگر، با اجراي کامل اين قرارداد توسط شرکت آلماني بايد نرخ حوادث فيزيکي و جاني در صنعت گاز ايران به حداقل کاهش يابد.

وي با يادآوري اينکه IBS آلمان تاکنون طرح‌هاي مشابهي را در کشورهاي اروپايي همچون سوييس اجرايي کرده است، بيان کرد: اين شرکت اروپايي همچنين تاکنون در کشورهاي خاورميانه و خاور دور فعاليت‌هاي مشابهي داشته و با فرهنگ مردم شرق جهان آشنايي کامل دارد.

يوسفي پور با يادآوري اينکه هم اکنون نرخ حوادث در سطح صنعت گاز ايران در مقايسه با کشورهاي گازخيز جهان استاندارد و قابل قبول است، اظهارداشت: با اين وجود هدف از مشارکت با اين شرکت آلماني ترويج و توسعه فرهنگ و رفتارهاي ايمني در صنعت گاز کشور است.

مدير بهداشت، ايمني و محيط زيست شرکت ملي گاز با بيان اينکه براساس توافق انجام شده شرکت آلماني تا يک ماه آينده بايد پيشنهاد جامع فني و قيمتي خود را ارائه کند، تاکيد کرد: پيش بيني مي شود تا پيش از پايان سال، قرارداد نهايي بين شرکت گاز ايران و شرکت IBS آلمان امضا شود.

اين مقام مسئول درباره ارزش قراردادي گازي با شرکت آلماني، توضيح داد: آلماني‌ها پيش از بازديد از تاسيسات گاز کشور قيمت بالايي را ارائه کرده بود ولي پس از اينکه از تاسيسات داخل کشور بازديد کردند، تغيير نگرش جدي داشتند.

وي ادامه داد: پيش بيني مي‌شود در مجموع براي مدت سه سال و ارائه آموزش حدود 100 نفر از کارشناسان صنعت گاز کشور، قيمت قرارداد حدود چهار تا پنج ميليارد تومان برآورد مي شود.

يوسفي پور با بيان اينکه در صورت درخواست شرکت آلماني امکان انجام تغييرات فني و اصلاحات عملياتي در صنايع گاز ايران به منظور افزايش ضريب ايمني وجود دارد، تاکيد کرد: قصد داريم صنعت گاز ايران را به ايمن ترين صنعت گاز جهان تبديل کنيم و با شرکت‌هاي بزرگ بين‌المللي در صنايع گاز رقابت داشته باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته