جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/09/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5150

 خبر هنري 

 پس از اجراهاي موفق در تهران؛

دروازه ساعات به کيش رسيد

نمايش "دروازه ساعات" به کارگرداني "سيدجواد هاشمي" به همت دفتر نمايندگي سازمان تبليغات اسلامي در جزيره کيش اجرا مي شود.به گزارش آفرينش؛ اين نمايش به کارگرداني و نويسندگي "سيدجواد هاشمي" پس از اجراهاي موفق در تهران قصد دارد اين بار از تاريخ 10 تا 20 آذر ميزبان مخاطبان خود در جزيره کيش باشد. در اين اثر که روايتي از ورود اسراي کربلا به همراه سر امام حسين (ع) از دروازه ساعات به شهر شام نمايش داده مي شود بازيگراني چون "علي سليماني"، "مرجان قمري"، "سعيد بحرالعلومي"، "محمدعلي سليمان تاش"، "حسين ميرزاييان"، "امير رونقي"، "يوسف طاهريان"، "عارف برهمن" و "ايرج طايفه" هنرنمايي مي کنند.

"شاهين صمد پور" در کنار "سيدجواد هاشمي" وظيفه طراحي و تحقيق نمايش "دروازه ساعات" را برعهده داشته است. از ديگر عوامل اين نمايش بايد به "ايرج طايفه" مدير توليد، "عباس دلدار" مدير برنامه ريزي، "سهيلا جوادي" طراح گريم و لباس"، "جلال خباز" دستيار کارگردان"، "کمال رضوي" طراح حرکات و "سبا سليماني" منشي صحنه اشاره کرد.

«کيدمن»بهترين بازيگر تئاتر انگليس شد

نيکول کيدمن حدود بيست سال پس از بازگشت به روي صحنه تئاتر، جايزه بهترين بازيگر قديمي‌ترين جايزه تئاتر انگليس را کسب کرد.

به گزارش ايسنا، نيکول کيدمن بازيگر سرشناس هاليوودي براي بازي در تئاتر «عکس 51» در نقش يک دانشمند ژنتيک به نام «روزاليد فرانکلين» موفق به کسب جايزه بهترين بازيگر زن در جوايز تئاتر «استاندارد» در لندن شد.

در اين مراسم که در تئاتر «اولدويک» لندن برگزار شد، «جيمز مکاوي» بازيگر معروف انگليسي به همراه «ايملدا استانتون» نيز جايزه بهترين بازيگر مرد تئاتر را از آن خود کرد و «ونسا ردگريو» و «استفن ساندهيم» نيز جايزه ويژه بازيگري تئاتر دريافت کردند. «کيدمن» 17 سال پيش در تئاتر «وست اند» لندن در نمايش «اتاق آبي» به کارگرداني «ديويد هر» به روي صحنه رفته بود. ايفاي نقش اخير «کيدمن» در نمايش «عکس 51» در نقش يک دانشمند فراموش شده نيز با تحسين منتقدين روبه‌رو شده است. «کيدمن» توسط «مايکل گرندج» کارگردان نمايش «عکس 51» متقاعد به بازگشت به روي صحنه تئاتر شد و از آنجا که پدرش نيز يک دانشمند بود به ايفاي نقش «روزاليند فرانکلين» علاقه مند شد. جوايز تئاتر استاندارد لندن پس از جوايز «اوليوير» مهمترين جايزه عرصه تئاتر کشور انگلستان است که از سال 1955 به برگزيدگان اعطاء مي‌شود و از دريافت‌کنندگان پيشين اين جايزه مي‌توان به «لاورنس اوليويه»، «ريچارد برتون»، «مگي اسميت»، «هلن ميرن» و «بنديکت کامبربرچ» اشاره کرد.

برگزاري جشنواره شعر حوزه در ايوان شمس

حجت الاسلام و المسلمين عبدالله حسيني دبير سومين جشنواره شعر حوزه (اشراق) در حاشيه سلسه نشست هاي اين جشنواره با اعلام خبر فوق افزود: امسال جشنواره در سه بخش کلاسيک ،کودک و نوجوان و آزاد در روزهاي 29 و 30 آذر ماه در تالار ايوان شمس برگزار مي شود.به گزارش آفرينش، وي با اشاره به پيشينه برگزاري جشنواره شعر حوزه اظهار داشت :اين جشنواره در سال 1368 با اشراف ، حمايت ها و راهنمايي هاي مقام معظم رهبري در مشهد تشکيل شد و در ساليان مختلف با اسامي مختلف در جريان بود و امسال سومين جشنواره شعر حوزه در تهران برگزار مي شود .

حسيني بيان داشت :يکي از اتفاق هاي فاخر اين دوره از جشنواره تشکيل انجمن هاي ادبي طلاب در شهرهايي است که داراي حوزه علميه مي باشد. دبير جشنواره شعر حوزه تصريح کرد :برگزاري پنج پيش نشست در اين جشنواره نشان از کيفيت بلاي جشنواره امسال دارد که مي تواند به برگزاري هرچه بهتر اين جشنواره کمک کند .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته