جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/02/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2764

  جزييات انتخاب رشته هوشمند آزمون کارشناسي ارشد اعلام شد 

نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد 86 و نحوه تکميل فرم انتخاب رشته از صبح روز دوشنبه 31 ارديبهشت از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور منتشر مي شود.
به گزارش ايسنا، داوطلبان براي دسترسي به نتيجه آزمون بايد شماره داوطلبي يا شماره پرونده و همچنين مشخصات شناسنامه اي خود را وارد کنند، همچنين آن دسته از داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته هاي تحصيلي در اين آزمون شده اند بايد نسبت به دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي و ويژه نامه ضميمه آن و همچنين نحوه تکميل فرم انتخاب رشته هاي اينترنتي خود اقدام کنند
گفتني است، دفترچه راهنماي انتخات رشته هاي تحصيلي اين آزمون به همراه ويژه نامه حاوي شرايط و ضوابط ارگان هاي بورس دهنده و موسسات آموزش عالي که به صورت شرايط خاص نسبت به پذيرش دانشجو اقدام مي کنند از روز سه شنبه اول خرداد تا روز يکشنبه 6 خرداد در سايت اينترنتي اين سازمان قابل دسترسي خواهد بود.

نحوه انتخاب رشته مجازين آزمون کارشناسي ارشد
بر اساس اين گزارش آن دسته از داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته هاي تحصيلي شدهاند، در صورت تمايل مي توانند با مراجعه به مراکز پستي شهرستان محل اقامت خود، با پرداخت مبلغ سه هزار ريال در مهلت مذکور، نسبت به دريافت دفترچه راهنما اقدام کنند.
به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1386 توصيه مي شود که ابتدا نسبت به تهيه و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي اقدام نموده و کد رشته محل هاي مورد نظر خود را استخراج و به ترتيب علاقه مرتب کنند، پس از آن، کد رشته هاي انتخابي را در فرم پيش نويس نمونه اي که به همين منظور در دفترچه راهنما به چاپ رسيده است، درج و از صحت رشته محل هاي انتخابي اطمينان حاصل نمايند، سپس در محدوده زماني صبح روز پنجشنبه 3 خرداد تا ساعت 24 روز يکشنبه 6 خرداد براي انتخاب رشته با وارد کردن شماره کارت اعتباري، شماره پرونده، شماره کاربر، رمز ورود و کد رهگيري ثبت نام اوليه، شماره داوطلب و شماره شناسنامه نسبت به ثبت کد رشته محل هاي انتخابي و تکميل فرم مذکور در مدت زماني که در نظر گرفته شده است، اقدام کنند.
بديهي است پس از تاييد نهايي رشته هاي انتخابي توسط داوطلب، شماره رمز 15رقمي توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرار داده مي شود، در غير اين صورت انتخاب رشته آنان تکميل نشده است.
با توجه به اينکه کدمحل هاي انتخابي درج شده در فرم انتخاب رشته اينترنتي پس از گرفتن تاييديه به هيچ عنوان قابل تغيير و يا تعويض نيست، به داوطلبان توصيه مي شود، قبل از اقدام به تکميل نهايي فرم انتخاب رشته هاي تحصيلي خود، جزئيات و اطلاعات مربوط به کد رشته هاي انتخاب را مطالعه و مدنظر داشته باشند.
گفتني است سيستم انتخاب رشته تا حدود زيادي هوشمند پيش بيني شده تا درحد امکان خطاهاي احتمالي داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اينترنتي به آنان تذکر دهد، به عنوان مثال انتخاب کد رشته محلي که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و يا مجاز به انتخاب رشته نشده باشد و يا اينکه داوطلب در گرايشي از گرايش هاي رشته امتحاني خود مجاز به انتخاب ديگر نگرديده است. بنابراين چنانچه داوطلبي نسبت به رفع خطاهاي داده شده اقدام نکنند، انتخاب رشته وي کامل نشده و به اين داوطلب نيز شماره 15 رقمي به عنوان رسيد داده نخواهد شد.
شايان ذکر است، پس از مشاهده کارنامه نتايج اوليه اين آزمون، داوطلبان ضمن توجه به توضيحات مربوط به کارنامه در صورت هرگونه سوال، بايد حداکثر تا 31 خرداد از طريق پست الکترونيکي org.Relationssanjesh-pudlic:Email اقدام کنند، بديهي است به مکاتباتي که پس از مهلت تعيين شده صورت گيرد، هيچ گونه پاسخي داده
نمي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته