جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/09/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5159

 براساس گزارش منتشر شده در روزنامه گاردين؛
 فيلم «تام مک‌کارتي»، پيشتاز ديگر شانس‌هاي اسکار 2016 

 روزنامه گاردين در گزارش اخير خود در باره شانس‌هاي برتر اسکار 2016، فيلم سينمايي «کانون توجه» به کارگرداني «تام مک‌کارتي» را با توجه به موفقيت‌هاي اخيرش، پيشتاز ديگر شانس‌هاس اسکار دانست.

به گزارش فارس، روزنامه گاردين در گزارش اخير خود درباره شانس‌هاي برتر اسکار 2016 نوشت: درام جديد «تام مک‌کارتي» با بازي «مايکل کيتون» که از چندي پيش به عنوان يکي از گزينه‌هاي مطرح اين دوره از رقابت‌هاي اسکار مطرح بود، اخيرا با ربودن سه جايزه مهم جوامع منتقدان نيويورک، لس‌آنجلس و بوستون در صدر ديگر شانس‌هاي اسکار قرار گرفته است.

فيلم سينمايي «کانون توجه» که اولين بار در هفتاد و دومين جشنواره فيلم ونيز به نمايش درآمد، اوايل ماه ژانويه 2016 نيز قرار است در جشنواره بين‌المللي فيلم ساندنس به نمايش درآيد.

اين فيلم علاوه بر سه جايزه انجمن‌هاي منتقدان نيويورک، لس‌آنجلس و بوستون، جايزه معتبر سينمايي گوتام را از آن خود کرد.

فيلم «کانون توجه» که به «افشاگر» نيز معروف است، به کارگرداني «تام مک‌کارتي» و بازي «مارک روفالو»، «مايکل کيتون» و «ريچل مک‌آدامز» داستان يکي از قديمي‌ترين گروه‌هاي روزنامه‌نگاري افشاگر به نام گروه روزنامه نگاران افشاگر از روزنامه بوستون گلوب است.

بنا بر اين گزارش، در حالي‌که طي چند مدت اخير انجمن‌ فيلم نيويورک، جايزه بهترين فيلم، انجمن فيلم بوستون، جوايز بهترين فيلم نيويورک، بهترين فيلمنامه، بهترين کارگردان و بهترين گروه بازيگري و انجمن فيلم لس‌آنجلس نيز جايزه بهترين فيلم و بهترين فيلمنامه را به فيلم «کانون توجه» اعطاء کرده‌اند که با مطالعه تاريخچه جوايز اسکار، اين سه انجمن تأثير بسزايي در مشخص شدن نتيجه اين جوايز دارند.

روزنامه گاردين در ادامه گزارش خود همچنين «مايکل کيتون» را براي بازي در فيلم «کانون توجه» يکي ديگر از گزينه‌هاي مطرح جايزه اسکار بهترين بازيگر نقش اول مرد دانسته است.

اين روزنامه نوشت: و در ديگر بخش‌ها، «مارک ريلنس» پس از آنکه از سوي سه انجمن منتقدان به عنوان بهترين بازيگر نقش مکمل مرد انتخاب شد، به يکي از محبوب‌ترين گزينه‌هاي اسکار در اين بخش از جوايز تبديل شده و «شارلوت رمپلينگ»، بازيگر فيلم «45 سالگي» نيز پس از انتخاب شدن از سوي انجمن منتقدان بوستون و لس‌آنجلس، در کنار بازيگران ديگري چون «سيرشا رونان» و «باري لارسون» به يکي از گزينه‌هاي برتر جايزه اسکار بهترين بازيگر نقش مکمل زن تبديل شده است. همچنين مستند سينمايي «امي» درباره «امي وينهوس» با بردن جايزه بهترين مستند از سوي هر سه انجمن فيلم، در صدر ديگر شانس‌هاي اسکار بهترين مستند قرار گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته