جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/09/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5166

 خبــر 

 موافقت 3 گروه دولت، کارفرما و کارگري با افزايش يکسان «تمام سطوح» مزد 95

به گفته يک عضو شوراي عالي کار طبق توافق صورت پذيرفته مزد سال 95 کارگران همانند سال 94 به صورت يکسان براي تمام سطوح مزدي تعيين خواهد شد. علي خدايي، مسئول کارگروه مزد کانون عالي شوراهاي اسلامي کار کشور در گفت‌وگو با فارس‌، با اشاره به اينکه جلسه قبلي کارگروه ويژه تعيين دستمزد سال 95 تشکيل نشد، اظهار داشت: اين جلسه براي روز چهارشنبه هفته گذشته برنامه‌ريزي شده بود. وي افزود: در جلسات قبلي کارگروه‌هاي دستمزد مصوباتي داشتيم که بر اساس آن گروه‌هاي سه جانبه دولت، کارگري و کارفرمايي بر روي تعيين دستمزد به صورت ملي توافق کرده‌اند. بر اساس اين گزارش در سال 94، براي اولين بار دستمزد تمام گروه‌هاي کارگري در تمام سطوح به صورت يکسان تعيين شد، به طوري که خبري از فرمول تعيين مزد بر اساس گروه‌هاي کارگري نبود. خدايي با اشاره به اينکه علاوه بر تعيين دستمزد به صورت ملي مصوبه‌ ديگري مبني بر تعريف يک فهرست مشخص از حداقل‌هاي زندگي داشتيم، گفت: بر اساس اين توافق نمايندگان گروه‌هاي کارگري، کارفرمايي و دولت تصميم گرفتند که در نشست‌هاي بعدي تعريف مشخصي از حداقل‌هاي زندگي کارگران وجود داشته باشد.

ايران جايگزين اروپا در بازارسراميک روسيه

عضو انجمن کاشي و سراميک از اختصاص وام 3.5 ميليارد يورويي يک نهاد دولتي ايتاليا به شرکت‌هاي سرمايه گذار در ايران در دوران پسابرجام خبر داد و گفت: تنش‌هاي منطقه‌ باعث افزايش صادرات کاشي و سراميک ايران شد.

به گزارش آفرينش، مجتبي شيرالي در يک نشست خبري اظهار داشت: سالانه 600 ميليون يورو واردات کاشي و سراميک به روسيه صورت مي‌گيرد که 300 ميليون يورو سهم محصولات ايتاليا و اسپانيا است و 100 ميليون يورو نيز به ترکيه اختصاص دارد. وي افزود: همچنين سهم توليدات چين در تأمين نياز روسيه به 200 ميليون يورو مي‌رسد.

عضو انجمن کاشي و سراميک تصريح کرد: به دليل اختلاف ايجاد شده بين ارزش روبل و يورو، صادرات محصولات ايتاليايي و اسپانيايي به روسيه کاهش يافته که توليدات با کيفيت ايراني مي‌تواند جايگزين آن شود. وي با اشاره به ممنوعيت واردات کاشي و سراميک ترکيه به روسيه، گفت: در اين زمينه نيز توليدکنندگان ايراني مي‌توانند سهم ترکيه را در بازار روسيه در دست بگيرند. وي با بيان اينکه به اين ترتيب تنش‌هاي منطقه‌اي باعث افزايش صادرات کاشي و سراميک ايران شده است، گفت: بازسازي 5 هتل 5 ستاره در امارات هم نيازمند کاشي و سراميک بود که در اين مورد قراردادهاي منعقد شد، اما پس از فاجعه منا و به دليل مسائل سياسي اين قراردادها به نتيجه نرسيد که مي‌توان با توليد مشترک محصولات ايتاليايي در ايران اين نياز را تأمين کرد. عضو انجمن کاشي و سراميک ادامه داد:‌ برپايي مسابقات المپيک در روسيه نيز نيازمند کاشي و سراميک است که مي‌توانيم در تأمين آن نقش داشته باشيم.

شيرالي با اشاره به برنامه نهاد دولتي ساچه در ايتاليا براي حمايت از صادرات محصولات به ايران، گفت: اين نهاد 3.5 ميليارد يورو وام با سود 3 درصد را به شرکت‌هاي ايتاليايي که در دوره پسابرجام در ايران سرمايه‌گذاري کنند، اختصاص خواهد داد. وي در ادامه با اشاره به بهبود فعاليت شرکت آپادانا سرام به عنوان پنجمين شرکت بزرگ دنيا در صنعت کاشي و سراميک، گفت: مشکلاتي براي اين شرکت در سال‌هاي 91 و 92 ايجاد شده بود که در حال حاضر برطرف شده به طوري که در آن سال‌ها 5.4 ميليون يورو بدهي به سازندگان قطعات و 500 هزار يورو بدهي به يک شرکت‌ همکار وجود داشت که در حال حاضر اين مشکلات برطرف شده است. عضو انجمن کاشي و سراميک از انعقاد قرارداد با ايتاليايي‌ها براي توليد محصولات جديد و انتقال دانش فني به ايران خبر داد و گفت: يک شرکت بزرگ ايتاليايي مديريت خطوط توليد آپاداناسرام را برعهده گرفته و قرار است ظرفيت توليد 30 ميليون متر مربعي اين شرکت را به 50 ميليون متر مربع برساند و علاوه بر اين، بازارهاي صادراتي منطقه را نيز در اختيار شرکت ايراني قرار دهد. شيرالي تعيين تکليف بدهي ارزي شرکت را از ديگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: قرار است بدهي ارزي با نرخ روز گشايش ارز بازپرداخت شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته