جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/09/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5167

 در واکنش به قانون محدوديت صدور ويزا در سفر به ايران؛
 ظريف: آمريکا به سياست خصمانه‌اش عليه ايران عادت کرده است 

 وزير امور خارجه ايران با اشاره به قانون محدوديت صدور رواديد در سفر به ايران گفت: اين موضوع يک پيام بسيار بد براي ايراني‌ها به همراه دارد مبني بر اينکه آمريکا روي سياست خصمانه در قبال ايران تکيه کرده است. به گزارش ايسنا، محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با پايگاه خبري المانيتور در محل اقامت نماينده ايران در سازمان ملل در نيويورک در پاسخ به سوالي درباره مصوبه جديد آمريکا براي محدوديت ورود افرادي که پيش از اين به ايران، سوريه، عراق و سومالي سفر کرده‌اند، گفت: متاسفانه ما در حال دريافت پيام‌هاي مختلفي از واشنگتن هستيم که اغلب نيز منفي هستند. يکي از آنها مصوبه جديد مبني بر قانون محدوديت لغو رواديد است. ما اکنون منتظريم ببينيم دولت آمريکا چگونه مي‌خواهد خود را با تعهداتش طبق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تطبيق دهد.

رييس دستگاه ديپلماسي کشورمان در پاسخ به اين سوال که آيا لغو تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران در روز اجراي توافق هسته‌اي مي‌تواند موجب بهبود روابط ميان تهران و واشنگتن شود، گفت: ما بايد صبر کنيم و ببينيم چه چيزي پيش مي‌آيد. اقدام آمريکا براي تغيير قانون لغو رواديد که مسافراني را که به ايران سفر کرده‌اند هدف قرار مي‌دهد بي‌معني است. من در روزهاي گذشته با وزير امور خارجه آمريکا در اين باره گفت‌وگو کردم و اکنون منتظرم تا آنها تصميم‌گيري کنند.

او ادامه داد: کشور شيعه ايران هيچ ارتباطي با گروه تروريستي داعش ندارد بنابراين واضح است که اين قانون جديد آمريکا بي‌معني است. چراکه نه ايراني‌ها و نه هيچ‌کسي که تاکنون به ايران سفر کرده‌اند هيچ ارتباطي با وقايع وحشتناکي که در پاريس يا در سن‌برناردينو يا هر جاي ديگري اتفاق افتاده، ندارد. اما آن‌ها در اين هدف قرار گرفته شده‌اند. من فکر مي‌کنم که اين امر کساني را که اين قانون را به تصويب رسانده‌اند بي‌اعتبار مي‌کند. آن‌هايي که اين قانون را ارائه و آنهايي که آن را اجرا مي‌کنند.

ظريف تاکيد کرد: اين مساله همچنين يک پيام بسيار بد براي ايراني‌ها به همراه دارد مبني بر اينکه آمريکا روي سياست خصمانه در قبال ايران تکيه کرده است و مهم نيست که چه اتفاقي مي‌افتد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته