جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5169

 ميز خبر 

 بازديد معاون اول رييس جمهور از جزيره هندورابي

معاون اول رييس جمهور در جريان سفر يک‌روزه به استان هرمزگان (جزيره کيش)، از جزيره هندورابي بازديد کرد.

به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري در جريان سفر يک‌روزه به استان هرمزگان (جزيره کيش)، از جزيره هندورابي و امکانات گردشگري و برخي از تجهيزات در دست احداث اين جزيره از جمله اسکله و باند فرودگاه بازديد کرد.

معاون اول رييس جمهور با توضيحات و گزارش مديرعامل منطقه آزاد کيش و استاندار هرمزگان، از ظرفيت‌هاي موجود در اين جزيره براي توسعه گردشگري اين منطقه مطلع شد.

جزيره هندورابي منطقه‌اي تقريبا خالي از سکنه و داراي محيطي آرام است که از جاذبه‌هاي جزيره کيش محسوب مي‌شود و با فعال شدن ظرفيت‌هاي متعدد آن نظير جاذبه‌هاي طبيعي، گردشگران زيادي از اين منطقه بازديد خواهند کرد.

انصارالله يمن "جيزان" عربستان را موشک‌باران کردند

وزارت دفاع يمن اعلام کرد که ارتش و کميته‌هاي مردمي با موشک بالستيک قاهر1 شرکت آرامکو در جيزان عربستان را هدف قرار دادند. همزمان نيز منابع يمني اعلام کردند که انصارالله مناطق اطراف شهر الخوبه عربستان را با بيش از 70 موشک و خمپاره هدف قرار داده است. به گزارش خبرگزاري يمني سبأ، در حالي که وزارت دفاع يمن اعلام کرده که ارتش و کميته‌هاي مردمي با موشک بالستيک قاهر1 شرکت آرامکو در جيزان عربستان را هدف قرار داده‌اند، منابع عربستاني مدعي شدند که سامانه دفاعي اين کشور اين موشک را رهگيري کرده و مانع رسيدن آن به هدف خود شده است. همچنين ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن به يک پايگاه نظامي در منطقه الغاويه جيزان حمله کرده و کنترل آن را به طور کامل در دست گرفتند. آن ها به مقادير زيادي سلاح و تجهيزات نيروهاي عربستاني دست يافتند.

اصابت 3 موشک در مناطق ديپلمات‌نشين کابل

منابع خبري از اصابت سه موشک به مناطق ديپلمات‌نشين در مرکز شهر کابل خبر دادند. به گزارش ايسنا، رسانه‌هاي داخلي افغانستان گزارش داده‌اند که يک موشک در نزديکي دفتر رياست جمهوري، يکي در نزديکي وزارت معادن و يکي هم در نزديکي چهارراهي نزديک به ستاد امنيت ملي فرود آمده‌اند. در مورد تلفات اصابت اين موشک‌ها هنوز گزارشي منتشر نشده است و مشخص نيست که اين موشک‌ها از کجا و از سوي چه کساني به سوي کابل پرتاب شده‌اند.

مرزبانان کره جنوبي به حالت آماده‌باش درآمدند

رئيس ستاد مشترک ارتش کره جنوبي با اشاره به احتمال اقدامات تحريک آميز نظامي غيرمنتظره کره شمالي به فرماندهان خط مقدم دستور داد تا در حالت آماد‌ه‌باش باشند.

به گزارش خبرگزاري يونهاپ، لي سون جين، رئيس ستاد مشترک ارتش کره جنوبي در جريان بازديدش از "فرماندهي ارتش اول" گفت: آمادگي عملياتي بايد بي‌وقفه حفظ شود تا ما بتوانيم به صورت اتوماتيک و پرقدرت به اقدامات تحريک آميز غير منتظره ارتش کره شمالي واکنش نشان دهيم. وي همچنين در جريان بازديد از "فرماندهان ارتش سوم" گفت: اگر دشمن دست به اقدام تحريک آميز ديگري بزند بايد بدون درک اقدام آن‌ها به شدت تلافي شود تا تاوان اقدامات تحريک آميزشان را بپردازند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته