جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5176

 خبــر 

 تعيين اولويت‎هاي استراتژيک فولادمبارکه اصفهان در سال 95

اصفهان - راعي

جلسه کميته عالي تحول با موضوع تدوين استراتژيهاي شرکت فولادمبارکه اصفهان در سال 95 برگزار و راهبردهاي شرکت در حوزه هاي توليد، مالي،خريد و توسعه مورد بحث و بررسي و تصميم‎گيري قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين جلسه که معاونين و برخي مديران ذيربط نيز حضور داشتند، دکتر بهرام سبحاني مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به شرايط بازارهاي داخلي و خارجي، کاهش قيمتهاي جهاني سنگ آهن و نفت و به تبع آن کاهش قيمتهاي جهاني فولاد گفت: چنانچه با همکاري همه کارکنان در تمامي نواحي در حوزه‎هاي ياد شده هوشمندانه عمل کنيم، به يقين خواهيم توانست شرايط بحراني فعلي را با موفقيت سپري کنيم و به اهداف کلان شرکت در سال جديد نيز دست يابيم.

دکتر سبحاني افزود: لازم است در کليه حوزه‎هاي شرکت موضوع کاهش هزينه‎ها به طور جدي در دستور کار سازمان قرار گيرد علاوه بر اين در خريد مواد اوليه به مباحث کيفي و اقتصادي آن توجه ويژه گردد چراکه لازم است در خريد مواد اوليه که قسمت عمده هزينه‎هاي شرکت را نيز شامل مي‎شود با در نظرگرفتن کيفيت مواد خريداري شده و گزينه‌هاي متعدد مرتبطي همچون حمل ريلي جاده اي و پارامترهاي تأثيرگذار بهترين خريد انجام شود. بايد در نظر داشته باشيم مقايسه بازده کيفي سنگ آهن خريداري شده نسبت به رقباي خارجي نشان مي‎دهد که در حوزه خريد مواد اوليه، بايد به عيار، کيفيت مواد و حجم مواد خريداري شده و بخصوص به هدر رفت مواد در مسيرهاي حمل و نقل توجه بيشتري داشته باشيم.

دکتر سبحاني در بخش ديگر صحبتهاي خود ادامه داد: ظرفيت توليد و فروش محصولات فولادمبارکه از يک طرف وکاهش هزينه‎هاي شرکت از سوي ديگر بايد بيش از پيش موردتوجه قرارگيرد و اين کاهش هزينه در حوزه‎هاي توليد، مواد مصرفي و قطعات يدکي نيز بايد به طور جدي عملياتي شود. مديرعامل فولادمبارکه خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه در بهره وري نيروي انساني نسبت به ساير رقبا هنوز به شرايط مطلوب نرسيده ايم بايستي به ارتقاي بهره‎وري نيروي انساني شرکت توجه کنيم. وي با اشاره به لزوم اجراي طرحهاي توسعه و بهره‎برداري هرچه سريعتر از آنها درراستاي رسيدن به 7.2 ميليون تن فولاد نيز گفت: استراتژي حوزه اجرايي پروژه‎ها، راه‎اندازي هرچه سريعتر پروژه ماشين 5 ريخته گري و اتمام طرح هاي توسعه سبا است. دکتر سبحاني، پرهيز از انحصار در مناقصات را يکي ديگر از راهبردهاي فولاد مبارکه در سال 95 برشمرد و تصريح کرد: تاکنون تلاش کرده ايم که مناقصات با حضور حداکثري شرکت هاي مختلف برگزار گردد تا از اين رهگذر قيمت تمام شده کمتر و توسعه هاي فولاد مبارکه با کيفيت بهتر انجام شود که البته اين راهبرد براي سال جديد نيز بايد با قوت بيشتر در دستور کار قرار گيرد .

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي اردبيل خبر داد؛

توليد 10 هزار تن کلزا و کسب رتبه نخست کشور

اردبيل – خبرنگار آفرينش

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل گفت: استان اردبيل با توليد بيش از 10 هزار تن کلزاي با کيفيت، رتبه نخست کشور را در توليد اين محصول به دست آورده است. از اردبيل، مير جمال‌الدين پورپيغمبر در کارگاه آموزشي توسعه و ترويج کشت زمستاني کلزا در اردبيل اظهار کرد: استان اردبيل به عنوان يکي از استان‌هاي قطب کشور در توليد محصولات دانه‌هاي روغني از جايگاه و اهميت خاصي برخوردار است به طوريکه همواره در توليد کشت کلزا توانسته‌ايم جايگاه مناسب و ممتازي را به دست آوريم.

وي تصريح کرد: در حال حاضر با استفاده از دانش فني جديد و بذر مناسب ترويج و توسعه کشت کلزا در دستور کار قرار گرفته، به طوري که زارعان نيز به کشت اين محصول رغبت بيشتري نشان داده و سعي و تلاششان بر اين است تا کشت کلزا با مطلوبيت خاص انجام شود.

شهردار منطقه 19 خبر داد؛

اجراي جشنواره‎هاي غذايي و بيش از 200 برنامه مناسبتي «بسيج همگاني تغذيه»

شهرري – رضا فغاني

برنامه‎هاي مناسبتي هفته بسيج همگاني تغذيه با شعار«سلامتي با كاهش مصرف نمك و روغن» در منطقه 19 آغاز شد. به گزارش خبرنگار آفرينش، رضا نثاري شهردار منطقه با اشاره به تدارک 220 ويژه برنامه آموزشي و فرهنگي به مناسبت اين هفته بيان کرد: برنامه‎ها به مدت 20 روز تا 14 دي ماه در مدارس، مساجد، خانه‎هاي سلامت، پايگاههاي بسيج ، جلسات تشکلهاي مردمي و پايگاههاي بهداشت اجرا خواهد شد.

وي برگزاري کلاسهاي آموزشي را با هدف نهادينه کردن الگوي صحيح تغذيه در بين شهروندان از اهم برنامه هاي اجرايي هفته بسيج همگاني تغذيه خواند و افزود: در همين راستا کلاسهاي آموزشي با موضوعات متنوعي همچون عوارض مصرف بيش از اندازه نمك و روغن، بيماري هاي ناشي از مصرف نمك وروغن، سلامتي با كاهش مصرف نمك، انتخاب و مصرف صحيح نمك، ميان وعده هاي سالم براي دانش آموزان و ذائقه‎سازي براي كاهش مصرف نمك و روغن تدارک ديده شده است که در طول هفته اجرا مي‏شود.

نثاري افزود: برپايي جشنواره‎هاي غذايي و نيز ارائه خدمات سلامت محور از ديگر برنامه‎هاي اين هفته ويژه است. طي اين برنامه ضمن ارائه مشاوره تغذيه، فعاليت اندازه گيري شاخص توده بدني (قد و وزن ) با هدف بهبود شيوه زندگي و اصلاح الگوي غذايي در مراکز ياد شده انجام مي‎شود.همچنين حوزه سلامت اين منطقه در نظر دارد جشنواره‎هاي غذايي مختلفي را به همين مناسب در راستاي ارتقاي سطح سلامت تغذيه‎اي شهروندان در سطح مدارس، مساجد و ساير اماکن عمومي برگزار کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته