جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/03/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2768

  رئيس بازرسي ويژه دفتر مقام معظم رهبري:
 کسي نمي تواند منکر رشد کمي و کيفي دانشگاه آزاد اسلامي شود 

آفرينش: حجت الاسلام علي اکبر ناطق نوري به مناسبت بيست و پنجمين سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي بيان داشت که با تمام وجود به اين مرکز آموزشي اعتقاد داشته و دارم زيرا با جذب و تربيت جوانان، جلوي بسياري از عقده ها و ناهنجاري هاي اجتماعي را گرفته و به جوانان کشور هويت بخشيده است.
رئيس بازرسي ويژه دفتر مقام معظم رهبري با اشاره به موفقيت هاي دانشگاه آزاد اسلامي در صحنه هاي علمي، تحقيقاتي، پژوهشي، المپيادها و اختراعات تصريح کرد: امروز کسي نمي تواند منکر رشد کمي و کيفي اين دانشگاه شود و دانشگاه آزاد اسلامي يک نهاد مردمي بسيار قوي است.
مشاور مقام معظم رهبري در اين مراسم که آيت الله طبرسي نماينده ولي فقيه در استان مازندران، دکتر شاهوراني رئيس و دکتر ميرشفيعي دبير منطقه 3، جمعي از مديران کل و مسئولان دستگاه هاي اجرايي استان، شهردار و رئيس شوراي شهر، همچنين استادان و روساي واحدهاي استان گيلان و مازندران نيز حضور داشتند، اظهار داشت: جوانان و فرزندان اين مرز و بوم سالم ترين افراد جامعه هستند ولي اين لباس ها و قيافه ها عکس العمل برخي از عملکردهاست، چون ما به سلامت جوانان خود اعتقاد داريم و اکنون کشورهاي پيشرفته بدون اخلاق در کنار کنولوژي برتر به قدرت مخرب و استکباري تبديل شده اند.
وي افزود: در جمهوري اسلامي در کنار پيشرفت هاي علمي، تقوا و دينداري را داريم و ارزش هاي اسلامي و معنوي بايد در دانشگاه ها بيشتر مشهود شود.
ناطق نوري جهاني شدن و انقلاب ناوري و اطلاعات را بعنوان دو شاخص مهم توسعه پايدار عنوان کرد و گفت: بحث توسعه، بحثي جدي و محوري است و سوار شدن به قطار سريع السير دانايي و تکنولوژي دنيا در گرو تربيت نيروي انساني متخصص و ماهر است.
نيروي انساني کارآمد و ماهر عامل اصلي توسعه محسوب مي شود و خاستگاه و جايگاه نيروي کارآمد نيز دانشگاه ها هستند.
رئيس دفتر بازرسي رهبر معظم انقلاب يادآور شد: استادان دانشگاه هاي آزاد بايد حساسيت توسعه پايدار را در دانشجويان بارور کنند و دانشجو بايد به گونه اي تربيت شود که از طريق مفاهيم توسعه پايدار جامعه را نقد کرده و درصدد توسعه و رفع کاستي هاي جامعه برآيد.
وي همچنين با انتقاد از سيستم آموزشي حاکم بر مراکز آموزشي و دانشگاهي خاطر نشان کرد: سيستم آموزشي کشور بايد به جاي توجه بر حافظه به ادراک و فهم اهتمام داشته باشد تا بتوانيم به انديشه و خلاقيت نو برسيم.
رئيس بازرسي ويژه دفتر مقام معظم رهبري گفت: امروز مراکز دانشگاهي بايد انتظارات جامعه را شناسايي و براساس توقعات جامعه مسايل را طراحي و در جهت توسعه حرکت کنند.
حجت الاسلام ناطق نوري همچنين با انتقاد از عدم تعامل بين دانشگاه و صنعت اظهار اميدواري کرد نيازهاي صنعت و دانشگاه با يکديگر همخواني پيدا کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته