جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5188

 خبــر 

 رئيس شوراي اسلامي شهرستان بهارستان خبر داد؛

اتاق فكر شوراي شهرستان بهارستان راه‌اندازي مي‌شود

بهارستان - ذبيح ا... اصغري

در نشست مشترک رئيس شوراي اسلامي شهرستان بهارستان و سخنگوي شوراي اسلامي نسيم‎شهر؛ رئيس شوراي اسلامي شهرستان بهارستان از راه‎اندازي اتاق فکر اين شورا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما ،ابراهيم ابراهيمي، رئيس شوراي اسلامي شهرستان بهارستان در نشست با سرهنگ حسين خان محمدي، سخنگوي شوراي اسلامي شهر نسيم شهر و مشاورين خود، با تصريح بر تدوين و ارائه مصوبات شوراهاي اسلامي شهرها و روستاها به مراجع فرادستي گفت: بودجه شوراي اسلامي شهر صالحيه براي تصويب و تاييد به شوراي شهرستان ارسال شده و اميدواريم در اولين فرصت، شوراهاي اسلامي شهرهاي گلستان و نسيم شهر نيز با تدوين و ارسال مصوبات به وظايف قانوني خود عمل کرده و به تعامل هر چه بيشتر شوراها و بهبود شرايط شهرستان پر جمعيت بهارستان کمک کنند. رئيس شوراي اسلامي شهرستان بهارستان با اشاره به مصوبات شوراهاي شهر در حوزه هاي مختلف، ادامه داد: مصوبات شوراي شهرها در حوزه هاي مختلف فرهنگي، اقتصادي، ورزشي و ناهنجارها و آسيب هاي اجتماعي از جمله مبارزه با مواد مخدر استخراج و به تفکيک موارد مصوب و هزينه شده به فرمانداري و استانداري تهران اعلام مي‎گردد.

در ادامه اين جلسه خان محمدي با تاکيد بر اهميت و جايگاه قانوني شوراي اسلامي شهرستان بهارستان و ضرورت همکاري هر چه بيشتر شوراها تصريح کرد: شوراي اسلامي شهرستان با اخذ و بررسي مصوبات شوراي اسلامي شهرها؛ ايراد و اشکالات وارده را بر اساس قانون رفع و به اعتلاي جايگاه والاي شورا ياري مي‎رساند. در پايان جلسه ابراهيم ابراهيمي نويد اين را داد که به زودي اتاق فکر شوراي شهرستان بهارستان راه‌اندازي مي شود که در آن از نخبگان و مشاوران شهرستان و همچنين اعضاي شوراي سه شهر در راستاي پيشرفت راهبردي شهرستان استفاده خواهد شد. شايان ذکر است اتاق فکر شوراي شهرستان بهارستان به پيشنهاد خان محمدي رئيس اتاق فکر شوراي اسلامي نسيم شهر راه‎اندازي مي‎شود.

با حضور استاندار گيلان؛

برگزاري مراسم توديع و معارفه فرماندار رضوانشهر

رشت - سيده حديث ميرزاده

به گزارش پايگاه خبري تحليلي ماسال، محمدعلي نجفي استاندار گيلان با حضور در شوراي اداري رضوانشهر، عسگر حسني پور را به عنوان فرماندار جديد اين شهرستان معرفي کرد. عسگر حسني پور پيش از اين سابقه معاونت سياسي اجتماعي فرمانداري آستارا، بخشداري مرکزي رضوانشهر، کارشناس سياسي و انتخابات استانداري گيلان و سرپرست دفتر امور روستايي و عشايري استانداري گيلان را بر عهده داشت. آيت‌ا... زين العابدين قرباني نماينده ولي فقيه در استان گيلان پيش از اين، به صراحت از احتمال تغيير فرماندار رضوانشهر انتقاد کرده و خواستار تجديد نظر استانداري گيلان در اين زمينه شده بود. تغيير فرماندار رضوانشهر در حالي صورت مي گيرد که فرماندار هر شهرستان مسئوليت مستقيم برگزاري انتخابات را بر عهده دارد و تنها کمتر از 2 ماه تا برگزاري انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي فاصله وجود دارد.

مشكل عمده حمل و نقل برون‌شهري در چهارمحال و بختياري، فرسودگي ناوگان ميني‎بوسي است

شهركرد – بهار عبدالغني

طي ديدار شهردار،اعضاي شوراي اسلامي و نمايندگان رانندگان شهرستان بن با منوچهرسلمان زاده مديركل حمل ونقل و پايانه‎هاي استان مشكلات ناوگان حمل ونقل برونشهري اين شهرستان مورد بررسي قرار گرفت.

دراين ديدار كه محمود نادري شهردار، خانم حسين ميرزائي و آقايان هاشمي و اكبري اعضاي شوراي اسلامي شهرستان بن و سليمي و جعفري به عنوان نماينده رانندگان مسافري اين شهرستان حضور داشتند، منوچهرسلمان زاده مديركل حمل ونقل و پايانه‎هاي استان ضمن پاسخ به مشكلات و دغدغه‎هاي حمل ونقل مسافري شهرستان بن گفت: مشكل عمده استان و شهرستان بن در بخش حمل ونقل مسافر، فرسودگي و سن بالاي 26 سال ناوگان ميني‎بوس است كه اين امر موجب افزايش مصرف سوخت ، هزينه هاي جانبي و مخاطرات جاده‎اي مي‎شود.

مديركل حمل ونقل و پايانه‎هاي استان تصريح كرد: به علت فرسودگي ناوگان ميني‎بوسي شاهد كاهش 10 درصدي حمل ونقل مسافر با اين ناوگان بوده‎ايم ولي آمارها افزايش 32 درصدي تردد جاده‎اي را نشان مي‎دهد كه اين امر بيانگر استفاده مردم از ساير مدهاي حمل ونقلي مي‎باشد. وي با تاكيد بر اهميت توسعه و نوسازي ناوگان حمل‌ونقل عمومي مسافربري گفت: در حال حاضر امكان اعطاي تسهيلات براي توسعه و نوسازي ناوگان عمومي مسافري فراهم شده است و ميزان تسهيلات اعطايي به متقاضيان به تفكيك نوع ناوگان در دو بخش توسعه و نوسازي مشخص شده است كه متقاضيان مي‌توانند ناوگان عمومي فرسوده برون‎شهري خود را در مراكز اسقاط معين، از رده خارج كنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته