جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5193

 احداث نيروگاه خورشيدي يكصد كيلوواتي سالن اجلاس اصفهان؛
 حركت شهرداري اصفهان به سمت توليد انرژي‎هاي پاك 

 اصفهان - راعي

شهردار اصفهان با اشاره به حركت شهرداري اصفهان به سمت انرژي هاي پاك گفت: شهرداري اصفهان بر همين اساس نيروگاه يكصد كيلوواتي سالن اجلاس را احداث نموده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دکتر مهدي جمالي نژاد با اشاره به روز هواي پاك و اينكه ميانگين تابش خورشيدي در شهر اصفهان حدود 4.5 كيلووات ساعت بر متر مربع است و نزديك به 330 روز آفتابي داريم افزود: بر همين اساس تاثير بر بازده توليد انرژي الكترونيكي در اصفهان مناسب است. وي ادامه داد: از لحاظ اقتصادي نيز با معرفي و اجراي تعرفه هاي خريد تضميني برق توليدي از انرژي هاي تجديد پذير اين صنعت پاك در رده هاي جهاني توجيه پذير است و سرمايه گذاران با انگيزه هاي بيشتري به سمت بازارهاي توليد انرژي در ايران روي مي آورند.

شهردار اصفهان بيان داشت: شهرداري اصفهان به عنوان يك نهاد پيشرو در حوزه‌هاي زيست محيطي و به قصد زمينه سازي براي سرمايه گذاري پاك در شهر اصفهان و فرهنگ سازي مردمي، اقدام به توليد انرژي الكتريكي پاك از طريق ايجاد نيروگاه هاي خورشيدي نموده است و در اين راستا با ايجاد ساختاري نوين در قالب كميته مشترك انرژي هاي تجديدپذير در شهر اصفهان، نيروگاه يكصد كيلوواتي سالن اجلاس را احداث نموده است.

جمالي نژاد ادامه داد: در حدود هشتاد كيلووات ديگر نيز نيروگاه هاي كوچك با مقياس پراكنده در سطح شهر پيش بيني و سامان بخشي شده است.شهردار اصفهان در بخش پاياني سخنان خود بيان داشت: پيش بيني مي شود در مجموع ظرفيت نصب شده فعلي بتواند موجب كاهش 300 تن دي اكسيد كربن در سال شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته