جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5197

 خبر هنري 

 دريافت جايزه اي ديگر براي «خاطرات روي سنگ»

فيلم سينمايي «خاطرات روي سنگ» به کارگرداني «شوکت امين کورکي» جايزه ويژه هيئت داوران جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي «آسيا لس‌آنجلس» در کشور آمريکا را تصاحب کرد.

به گزارش آفرينش، فيلم سينمايي «خاطرات روي سنگ» (بيره‌وه‌رييه‌کاني سه‌ر به‌رد) فيلم برگزيده کشور عراق به هشتاد و هشتمين دوره مراسم جوايز سينمايي آکادمي اسکار در سال 2016، سومين اثر بلند «شوکت امين کورکي» کارگردان کُرد عراقي و به تهيه‌کنندگي «ممد اکتاش» که با فيلمبرداري سينماگر ايراني «سالم صلواتي» و با همکاري تعدادي از عوامل سينماي ايران، آلمان و اقليم کردستان آماده شده است، در جديدترين حضور بين‌المللي خود در بخش رقابتي جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي «آسيا لوس‌آنجلس» در کشور آمريکا روي پرده رفت و از طرف اعضاي هيئت داوران اين جشنواره، جايزه ويژه به اين فيلم اهدا شد.

اين دوره از جشنواره«آسيا لس‌آنجلس»، با نمايش فيلم‌هايي که از کشورهاي آسيايي به هشتاد و هشتمين دوره مراسم جوايز سينمايي آکادمي اسکار در سال 2016 معرفي شده‌اند؛ در شهر لس‌آنجلس در آمريکا برگزار شد.

پيشنهاد بازي در نقش «لنين» به لئوناردو دي‌کاپريو رسيد

بازيگري که شش بار نامزد دريافت جايزه اسکار شده و کمي قبل هم گفته بود دوست دارد نقش پوتين را بازي کند، پيشنهاد بازي در اين نقش را دريافت کرد. به گزارش مهر به نقل از ايندپندنت، لئوناردو دي‌کاپريو که يکي از شانس‌هاي اصلي دريافت جايزه اسکار بهترين بازيگري امسال است، اوايل همين ماه اسم تمام روس‌هاي معروفي را دوست دارد روزي نقش‌شان را روي پرده بزرگ بازي کند اعلام کرد و نام پوتين و راسپوتين هم در ميان آن‌ها بود. بعد از اينکه دي‌کاپريو گفت «فکر مي‌کنم بايد فيلم‌هاي بيشتري درباره تاريخ روسيه ساخته شوند»، کمپاني لنين‌فيلم از نظرات او خبردار شد و به ستاره «بازگشته» شانس ايفاي نقش ولاديمير لنين را در فيلمي جديد پيشنهاد کرد.

والري کارلف سخنگوي لنين‌فيلم گفت: فيلم ساختن هميشه جذاب است. اغلب لئوناردو دي‌کاپريو را به لنين در دوران جواني‌اش تشبيه مي‌کنند. ما به اندازه کافي لوکيشن و وسايل داريم که دوران انقلاب را بازسازي کنيم.پس نه تنها اين بازيگر 6 بار نامزد دريافت جايزه اسکار، به روسيه علاقه دارد بلکه شبيه لنين جوان هم هست.استوديوي لنين‌فيلم يکي از قديمي‌ترين استوديوهاي کشور روسيه است و ريشه‌هايش به سال 1914 و زماني بازمي‌گردد که ارتش روسيه در سن پترزبورگ فيلم‌هاي سينمايي مي‌ساخت.آن موقع اسم اين استوديو «کميته فيلم سن پترزبورگ» بود و 68 سينما هم در سراسر شهر داشت.

مستند «گلاف» در خانه هنرمندان ايران

مستند «گلاف» در خانه هنرمندان ايران به نمايش در مي آيد. به گزارش آفرينش، مستند «گلاف» به کارگرداني مهدي رحماني امروز سه شنبه 6 بهمن در خانه هنرمندان ايران به نمايش در مي آيد. رحماني در مستند «گلاف» که به معناي استاد لنج ساز است، به بررسي ساخت لنج در بندر تاريخي لافت و زندگي فردي و اجتماعي يکي از استادکاران به نام اين منطقه مي‌پردازد. به گفته کارگردان اين مستند:«اين فيلم با نگاهي شاعرانه به موضوع لنج سازي در بند لافت مي پردازد. ژانر اين فيلم، مستند مردم نگاري است و ما به اين بهانه به موضوعات ديگر از جمله مراسم عزاداري، عروسي، لباس و گويش و موسيقي و همچنين فضاهاي گردشگري و بکر منطقه قشم و لافت مي پردازيم.»

علاقه مندان براي تماشاي اين مستند مي توانند امروز سه شنبه 6 بهمن ساعت 18 به تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ايران مراجعه فرمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته