جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5204

 تريبون 

 ممنوعيت حضور کشتيها با پرچم ايران در بنادر عربستان و بحرين

عربستان سعودي و بحرين در پي قطع روابط ديپلماتيک با ايران، حضور کشتي‌ها با پرچم ايران در بنادر و تردد آنها در داخل مرزهاي آبي خود را ممنوع کردند.به گزارش ايسنا ، هر دو کشور عربستان سعودي و بحرين همکاري با کشتي‌ها با پرچم ايران را تا اطلاع ثانوي ممنوع کرده اند. اما اين ممنوعيت تاثيري بر تجارت نخواهد داشت زيرا ايران مدتها تحت تحريمهاي بين المللي مورد حمايت اين دو کشور عربي بوده است. با اين همه اين ممنوعيت ممکن است براي شرکتهايي که در مسيرهاي خاورميانه تردد دارند، مشکل آفرين باشد.

بر اساس بيانيه رسمي دولت عربستان، خدمه و مشتريان کشتي‌هايي که در منطقه خاورميانه فعاليت دارند، بايد در تماس نزديک با مقامات بندر بوده و پيش از ورود از هر گونه مقررات بندر مطلع باشند.

در پي قطع روابط ديپلماتيک عربستان و بحرين با ايران، پرواز شرکتهاي هواپيمايي اين دو کشور هم متوقف شده و ميليونها دلار به درآمد آنها ضرر زده است.

اصلاح آئين‌نامه حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در دولت

رئيس سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان گفت: دولت، تدوين اصلاحيه آئين نامه قانون حمايت از حقوق مصرف کنندگان خودرو را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش تسنيم، سيدمحمد نوابي در پنجمين اجلاس سراسري رضايتمندي مشتري در مرکز همايش هاي صدا و سيما افزود: اين قانون در سال 1386 تصويب شد و براي اجراي آن بايد آئين نامه اجرايي تدوين مي شد اما اين امر تا سال 1389 محقق نشد.وي افزود: در سال 1389 آئين نامه اي براي اين قانون تصويب شد که اجرايي نبود و به همين دليل اجراي اين قانون تاکنون معطل مانده است.رئيس سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان گفت: در آئين نامه پيشنهادي که بررسي آن در دولت در دستور کار قرار گرفته ، مواردي از جمله چارچوب خدمات، خدمات پس از فروش، شرايط و ميزان پيش فروش ها، جرايم خواب خودرو، ارتقاي نمايندگي ها لحاظ شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته