جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5212

 ديدار "جرج كلوني" با "آنگلا مركل" براي حمايت از پناهندگان سوري 

 جرج کلوني بازيگر فيلم «درود بر سزار!» يک روز پس از حضور در افتتاحيه فيلم برلين، با صدراعظم آلمان ملاقات و درباره بحران سوريه و پناهندگان صحبت كرد.

به گزارش مهر به نقل از گاردين، جرج کلوني در ملاقاتي که ديروز جمعه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان داشت، حمايت خود را از سياست درهاي باز آلمان در برابر مهاجراني که از وضعيت سوريه به کشورهاي ديگر پناهنده مي‌شوند اعلام کرد.

کلوني به اتفاق همسرش امل، وکيل حقوق بشري در ملاقاتي يک ساعته با مرکل درباره مسايل خاورميانه و واکنش سياسي اروپا در برابر آن صحبت کردند.

کلوني بازيگر، کارگردان و فعال حقوق بشر آمريکايي که قرار است در برلين با پناهندگان هم ملاقات کند، پيش از اين از مواضع مرکل حمايت کرده بود و گفته بود: کاملا با مرکل موافقم.

در اين ديدار ديويد ميلي‌بند،‌ وزير امور خارجه پيشين بريتانيا نيز حضور داشت. وي که اکنون مسئول «کميته امداد بين‌الملل» در نيويورک است، از مرکل به خاطر «رهبري بسيار قدرتمند» در طول اين بحران، قدرداني کرد.

کلوني سال پيش گفته بود بعد از ازدواجش با اين وکيل لبناني تبار، ديد جديدي نسبت به بحران سوريه پيدا کرده و مي‌خواهد بدون اينکه به صورت مستقيم وارد مسايل سياسي شود، به مردم اين منطقه کمک کند. کلوني از سال 2008 «پيغام‌رسان صلح سازمان ملل» بوده است و در همين زمينه از آمريکا خواسته است پناهندگان بيشتري بپذيرد.

اين بازيگر يک روز پيش در افتتاحيه فيلم برلين در برابر سوال يک خبرنگار که از او پرسيد چه تعهدي نسبت به سوريه دارد واکنش تندي نشان داد و گفت: من وقت زيادي براي اين مسايل صرف مي‌کنم. خيلي عجيب است که کسي بپرسد داري چه کار مي‌کني؟

مايکل مولر، شهردار برلين نيز به شرکت‌کنندگان در برليناله گفت آلمان بايد به گذشته‌اش نگاه کند و بعد موضع‌گيري کند. او گفت: ساختن ديوارهاي جديد و سيم خاردار و شليک به پناهندگان ديگر نبايد از سوي آلمان تکرار شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته