جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5214

 همزمان با چهاردهمين کنگره بين المللي انجمن جراحان دهان، فک و صورت ايران مطرح شد:
 "ديجيتال ايمپلنتولوژي" روش کاشت دندان را متحول مي کند 

 
دبير اجرايي چهاردهمين کنگره بين المللي انجمن جراحان دهان، فک و صورت ايران گفت: "ديجيتال ايمپلنتولوژي" از تکنيک هاي نويني است که روش کاشت دندان را به لحاظ دقت و افزايش سرعت جراحي متحول مي کند که خوشبختانه امکان به کار گيري اين روش در کشور ما نيز فراهم شده و جديدترين دستاوردهاي آن در "چهاردهمين کنگره بين المللي انجمن جراحان دهان، فک و صورت ايران" و "ششمين همايش بين المللي ايمپلنت خليج فارس" به متخصصان کشور ارايه مي شود.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي اين كنگره، دکتر محمدتقي کياني در آستانه برپايي اين دو کنگره که همزمان از روز چهارشنبه 28 بهمن ماه در هتل المپيک تهران آغاز به کار مي کنند با اعلام اين خبر افزود: ابر تکنولوژي در حوزه ايمپلنتولوژي اين امکان را فراهم کرده تا با همراهي استفاده از تصاوير راديوگرافيک سه بعدي بتوان ابتدا ناحيه مطلوب را به منظور کارگذاري ايمپلنت در نرم افزار انتخاب کرد، سپس به صورت مجازي، ايمپلنت را در استخوان فک بازسازي شده قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه در مرحله بعد، قطعات مربوط به جايگزيني دندان توسط رايانه طراحي و با دقت بسيار بالايي توسط اين سيستم ساخته مي شود، تصريح کرد: بدين صورت حتي قبل از قرار دادن ايمپلنت در فک بيمار، روکش نهايي و جايگزين کننده دندان آماده شده، بلافاصله پس از جراحي، روکش مورد نظر در ناحيه بي دنداني روي ايمپلنت قرار مي گيرد. دبير اجرايي چهاردهمين کنگره بين المللي انجمن جراحان دهان، فک و صورت ايران ادامه داد: حتي اين امکان براي بيماران با مشکل بي دنداني کامل وجود دارد که در همان جلسه اي که جراحي ايمپلنت صورت مي گيرد، بتوانند دندان هاي کامل را نيز تحويل بگيرند.

وي گفت: همچنين با استفاده از تکنولوژي CAD/CAM مي توان به جاي استفاده از مواد قالب گيري پر حجم، چسبناک و بد مزه از اسکنرهاي سه بعدي استفاده کرد که به کمک آنها تصاوير متعدد در کسري از ثانيه گرفته شده، سپس يک مدل سه بعدي بسيار دقيق از ناحيه مورد نظر به رايانه منتقل مي شود.

دکتر کياني يادآور شد: در اين مرحله، طراحي با دقت و ظرافت بسيار بالا توسط نرم افزار صورت گرفته و نگهدارنده ايمپلنت که در فک بيمار قرار مي گيرد (رستوريشن) از سوي دستگاه ساخته مي شود.

وي اظهار داشت: هرچند از ورود دندانپزشکي ديجيتال به عرصه دندانپزشکي در دنيا چند سالي مي گذرد، اما امروز اين رشته به مرحله اي از بلوغ و تکامل علمي و تکنولوژيک رسيده است که با ورود ديجيتال ايمپلنتولوژي با اطمينان مي توان از اين روش براي درمان بيماران به عنوان يک جايگزين مناسب درمان هاي سنتي استفاده کرد که شاهد اين مدعا تدريس و آموزش الزامي اين شاخه از علم دندانپزشکي در دانشگاه هاي درجه اول در امريکا و اروپاست.

دبير اجرايي چهاردهمين کنگره بين المللي انجمن جراحان دهان، فک و صورت ايران گفت: به همين منظور در "ششمين همايش بين المللي ايمپلنت خليج فارس" و "چهاردهمين کنگره بين المللي انجمن جراحان دهان، فک و صورت ايران" کارگاهي با حضور دکتر "فرانسيسکو باربوسا" از اسپانيا که از متخصصان برجسته رشته ديجيتال ايمپلنتولوژي است، برگزار مي شود تا دندانپزشکان کشور، بتوانند، علاوه بر آشنايي با مباحث تئوري اين رشته جديد به طور عملي نيز آموزش ببينند. گفتني است، چهاردهمين کنگره بين المللي انجمن جراحان دهان، فک و صورت ايران، همزمان با ششمين همايش بين المللي ايمپلنت خليج فارس 27 تا 30 بهمن ماه امسال در محل هتل المپيک تهران برگزار مي شود.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به نشاني اينترنتي www.omfscongress.org مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته