جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/12/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5219

 وزير انرژي روسيه مطرح كرد:
 توافق مقدماتي بر سر اجراي طرح فريز نفتي تا اول مارس 

 وزير انرژي روسيه گفت: رايزني‌هاي مقدماتي کشورهاي بزرگ توليدکننده نفت براي اجراي طرح فريز نفتي بايد تا اول مارس (11 اسفند ماه) به جمع بندي برسد.به گزارش مهر به نقل از رويترز، «الکساندر نواک» وزير انرژي روسيه گفت: رايزني هاي مقدماتي بين کشورهاي بزرگ توليدکننده نفت براي اجراي طرح فريز نفتي بايد تا اول مارس (11 اسفند ماه) به جمع بندي برسد، همچنين اين اظهار نظر در حالي است که روسيه به همراه عربستان سعودي به موضع مشترکي راجع به اجراي طرح فريز نفتي در هفته جاري ميلادي در قطر رسيدند.

«نواک» به اين نکته اشاره کرد، کشورهايي که از اين طرح استقبال کردند در حدود 75 درصد از حجم کل صادرات جهاني نفت را به خود اختصاص مي دهند و در عمل توافق اين کشورها مي‌تواند راه گشا براي بهبود وضعيت فعلي بازار نفت باشد.

در هفته جاري ميلادي روسيه، عربستان سعودي و ونزوئلا اعلام کردند به شرطي آماده فريز کردن توليد خود بر پايه سطح توليد ماه گذشته ميلادي هستند که توليد کنندگان ديگر هم همين موضع را اتخاذ کنند.

در همين حال، وزير انرژي روسيه تصريح کرد: مذاکرات در اين راستا ميان ايران و ونزوئلا در حال انجام است و بايد رايزني هايي با اعضاي غير اوپکي از قبيل مکزيک و نروژ هم صورت گيرد.

«نواک» همچنين گفت: اگر مازاد نفت به بازار عرضه نشود، مازاد جهاني نفت حداقل به 1.3 ميليون بشکه در روز کاهش پيدا مي‌کند، ضمن اينکه ايران موضع نسبتا سازنده اي را در اين باره اتخاذ کرده اما هنوز آمادگي خود را در اين باره اعلام نکرده است.

ايران توليد نفت خود را کاهش نمي‌دهد

وزير انرژي روسيه با اعلام موضع نفتي خود پس از نشست‌هاي نفتي تهران و دوحه، اعلام کرد: ايران رويکردي سازنده دارد اما براي توقف افزايش توليد نفت آمادگي ندارد.

مسئولان وزارت نفت در حالي درباره موضع نفتي ايران پس از برگزاري دو نشست تهران و دوحه با حضور برخي از وزراي نفت عضو اوپک و روسيه سکوت کرده اند که وزير انرژي روسيه موضع و سياست نفتي ايران را اعلام کرد.

الکساندر نواک وزير انرژي روسيه اعلام کرد: ايران در برابر توافق دوحه رويکردي سازنده داشته است اما براي توقف افزايش توليد، هنوز آمادگي ندارد.

اين مقام دولت روسيه با تاکيد بر اينکه ايران براي پيوستن به توافق دوحه براي افزايش ندادن توليد نفت، آماده نيست، تصريح کرد: ايران در برابر توافق ياد شده، واکنشي سازنده داشته است اما نمي تواند در اين توافق با ديگر کشورهاي توليدکننده همراه شود.

وزير انرژي روسيه تاکيد کرد: همانطور که پيش از اين گفته ام، ايران در برابر پيشنهادهاي مورد بحث ميان ما (توليدکنندگان عمده نفت)، واکنشي سازنده داشته است اما هنوز براي پيوستن به آنها آماده نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته