جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/12/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5224

 تصميم‌گيري درباره ميزان افزايش‌ جديد حقوق سال 95كارگران  

پس از چند روز وقفه، شوراي عالي کار جمع‌بندي نهايي محاسبات کارگران، کارفرمايان و دولت از اوضاع معيشت خانوار را انجام و وارد مراحل تصميم‌گيري درباره ميزان افزايش‌ جديد حقوق سال 95 مي‌شود.
به گزارش مهر، 10 روز پيش آخرين نشست شوراي عالي کار درباره بحث و بررسي پيرامون افزايش حقوق سال آينده بيش از 13 ميليون مشمول قانون کار برگزار شد. در آن نشست، نمايندگان کارگران ارقام محاسباتي خود درباره اوضاع معيشت خانوارهاي کارگري را ارائه کردند.
با اين وجود، نمايندگان کارفرمايي نيز قرار بود در اين زمينه گزارشي را تهيه و ارائه کنند که موفق به اين کار نشدند و از سوي دولت نيز برخي نظرات خود را در اين زمينه ارائه کرده است. حالا قرار است در جلسه امروز يکشنبه شوراي عالي کار، دور جديد گفتگوها در زمينه چگونگي اعمال افزايش هاي جديد در بسته مزد 95 کارگران انجام و پيرامون آن تصميم گيري شود.
تا اينجاي کار، نمايندگان کارگران اعلام کرده اند محاسبات معيشتي فاصله بسيار زيادي با ارقام فعلي دريافتي کارگران و مشمولان قانون کار دارد و آنها از دولت تدبير و اميد انتظار دارند، دستکم براي سال آينده براي حرکت در مسير اصلاح و بهبود درآمد و معيشت خانوارهاي کارگري کشور، گام هاي موثري را بردارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته