جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/12/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5231

 اعلام حكم متهمان پرونده نفتي از سوي سخنگوي دستگاه قضا 

 سخنگوي قوه قضاييه گفت: حکم بابک زنجاني و دو متهم ديگر که در پرونده نفتي محاکمه شدند در دادگاه بدوي صادر شده و دادگاه اين سه متهم را مفسد في الارض تشخيص داده است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين غلامحسين محسني اژه اي در نود وسومين نشست خبري خود افزود: دادگاه بدوي اين سه متهم را به اعدام محکوم کرده و همچنين به رد مال مربوط به شاکي که همان شرکت ملي نفت ايران نيز است را اعلام و به جزاي نقدي معادل يک چهارم پولشويي محکوم کرده است.

حکم پرونده ارزي بزودي صادر مي شود

وي گفت: محاکمه پرونده ارزي نيز تمام شده و بزودي حکم صادر مي شود. محسني اژه اي گفت: بر اساس حسابرسي و کارشناسي در اين پرونده 181 ميليارد تومان درآمد نامشروع برآورد شده است. سخنگوي قوه قضاييه افزود: اين پرونده 10 متهم دارد که بزودي حکم آنها صادر مي شود، حکم شش نفر از اين متهمان بصورت حضوري و حکم چهار نفر که فراري بودند بصورت غيابي صادر شده است.

مردم در پرونده شانديز به حق خود مي رسند

سخنگوي قوه قضاييه درمورد پرونده شانديز گفت: ستادي که در استان خراسان رضوي تشکيل شده و از تهران پشتيباني مي شد، با اختياراتي هيات مديره را تفويض کردند. هيات مديره جديد انتخاب شده و شخصيت هاي حقيقي و حقوقي براي اتمام پروژه اعلام آمادگي کردند.

وي افزود: با اعلام سرمايه گذاري جديد اين پروژه، به نحوي کار خود را ادامه و مردم به حق خود مي رسند.

صدور کيفرخواست براي تعدادي از متهمان پرونده 3 هزار ميلياردي

سخنگوي قوه قضاييه درمورد متهمان پرونده سه هزار ميليارد توماني نيز گفت: براي تعدادي از متهمان کيفرخواست صادر شده، از جمله 46 نفر از بانک صادرات و مدير عامل سابق بانک کارشان در دادگاه تمام شده و بزودي در اين هفته و يا هفته آينده حکم آنها صادر مي شود.

قيمت ديه در سال آينده 190 ميليون تومان است

معاون اول قوه قضاييه افزود: بر اساس قانون قوه قضاييه موظف است قيمت ديه را براي سال بعد اعلام کند. با بررسي هايي که در جلسه مسئولان عالي قوه قضاييه در هفته گذشته برگزار شد، گزارش دادند، با توجه به تورم، مبلغ ديه 190 ميليون تومان در ماه هاي غيرحرام اعلام شد و در ماه هاي حرام يک سوم به اين مبلغ اضافه مي شود.

در مورد پرونده متهمان حمله به سفارت عربستان

محسني اژه اي در مورد متهمان حمله به سفارت عربستان گفت: چند نفر از اين متهمان در دادگاه ويژه روحانيت هستند و تا اين لحظه از آزادي آنها اطلاعي ندارم و ساير متهمان که در دادگاه تهران تشکيل پرونده داده اند، به غير از دو نفر بقيه با قرار مناسب آزاد شده اند.

صدور قرار منع تعقيب براي جهانگيري

سخنگوي قوه قضاييه در مورد شکايت احمدي نژاد عليه جهانگيري گفت: بازپرس قرار منع تعقيب را صادر کرده و وکيل احمدي نژاد و خودش نسبت به نحوه بازپرسي اعتراض کردند ولي به خود قرار اعتراض نشده است و آن قرار از آن حيث قطعي است و در دادسرا قرار منع تعقيب براي معاون اول رئيس جمهوري صادر شده است.

صحبت هايي براي انتصاب رييسي به توليت آستان قدس رضوي شده است

معاون اول قوه قضاييه در پاسخ به سئوال خبرنگاري که آيا اين موضوع صحت دارد که پس از درگذشت آيت الله واعظ طبسي موضوع انتصاب دادستان به توليت آستان قدس رضوي مطرح شده، گفت: اين موضوع صحت دارد و درباره جايگزيني حجت الاسلام رييسي در اين سمت، صحبت هاي جدي است.

پرونده بابک زنجاني راکد نيست

محسني اژه اي در پاسخ به سئوال خبرنگاري که فاز دوم رسيدگي به پرونده بابک زنجاني چه زماني آغاز مي شود، افزود: رسيدگي به اين پرونده در دادسرا در حال انجام است و از افراد زيادي به عنوان مطلع و متهم تحقيق شده و هر کدام از اين افراد که پرونده آنها تکميل شود به دادگاه مي روند.

وي ادامه داد: براي پرونده سه هزار ميلياردي، محاکمه 46 پرونده تمام شده و در پرونده نفتي نيز که متهمان ديگري دارد رسيدگي خواهد شد اما از تاريخ رسيدگي دوم اين پرونده اطلاعي ندارم. محسني اژه اي تصريح کرد: اين پرونده در حال رسيدگي است و پرونده راکد نيست. وي افزود: اموال بابک زنجاني در داخل و خارج کشور شناسايي شده و بايد بدهي اش را پرداخت کند و اگر کسري در پرداخت بدهي داشته باشد که تاکنون دارد، در صورتي که تامين نکند دوباره اموالش را شناسايي مي کنيم و مثل ديگر متهمان عمل مي شود.

معاون اول قوه قضاييه در خصوص ميزان رد مال بابک زنجاني نيز گفت: ميزان رد مال مبلغي است که وي گرفته و نتوانسته پرداخت کند و اگر مبلغي تاکنون پرداخت کرده باشد کسر مي شود. وي ادامه داد: اينکه وکيل بابک زنجاني مدعي شده که بانکي که توسط شرکت نفت معرفي شده از دريافت پول وي ممانعت مي کند، چنين چيزي نيست.

محسني اژه اي افزود: به وي فرجه داده شده که اگر بدهي خود را برگرداند در مجازاتش تاثير خواهد داشت که تاکنون اين موضوع براي بانک مرکزي و وزارت نفت احراز نشده که بتواند اين پول را پرداخت کند و اگر مي خواهد بدهي خود را بپردازد هنوز دير نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته