جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/01/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5240

 يادداشت 

 توصيفي خودماني از عيد و تعطيلات آن

الهام فراهاني

سال 94 هم گذشت با تمام اتفاقات خوب و بدش سپري شد و 365 روزآن به پايان رسيد و يك سال ديگر به عمر ما اضافه شد .سال جديد هميشه براي همه افراد پر از شو رو هيجان است در روز هاي آخرسال كه همه در تكاپو خريدن لباس و چيز هايي كه نيازدارند مي گذرد و وقتي سال تحويل مي شود همه حال و احوال شان با قبل تحويل سال فرق مي كند ا به محض خواندن دعاي سال تحويل حال همه دگرگون مي شود .

بهترين تغيير سال جديد تعطيلات عيد و ديد و بازديد آن است بعد از يك سال تلاش و كار چندروزي تعطيلي حال آدمي را خوب مي كند عيد بيشتر از همه حال بچه هارا به وجد مي آورد و ذوق مي كنند عيدي گرفتن و خوردن شكلات .

عيد فرصتي براي سر زدن به عزيزاني است كه كمتر آنهارا در طول سال ديده ايم با خبر شدن از احوال يكديگر و عزيزان حس خوبي است .

سفر رفتن در تعطيلات كه از قديم باب بوده بوده است نيز به خودي خود عالي است با تمام شلوغي ها و ترافيك جاده ها باز به ادم مي چسبد .

خيلي در سال جديد تصميم هايي جدي گرفتند در كا رخود زندگي خود و يكسري تصميم گرفتند عادات خود را تغيير دهند و رفتارهاي بهتري جايگزين آن كنند بعضي ها برنامه ريزهاي خاصي براي خود و خانواده خود گرفتند كه تا آخر سال به هدف خود برسند وقتي تعطيلات پايان مي گيرد آخرين روز تعطيلات كه به روز طبيعت و سيزده بدر معروف است حال و هواي خاص خود را دارد هرچند كه امسال با بارش باران بهاري همه را غافلگير كرد و بسياري در خانه ماندند اما حوالي ظهر به بعد بارش كمتر شد و شهروندان تهراني به بوستان ها و پارك هاي اطراف خانه رفته تا سيزده خود را به در كنند و سبزي هايشان را گره بزنند و آرزو هاي خوب براي يكديگر كنند اميدوارم امسال سال خوبي براي همه باشد با اتفاقات خوب و لبي خندان.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته