جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/01/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5243

 آمار خوب سرخ پوشان در نيم فصل دوم ليگ
 مسير صعودي شاگردان برانکو  

 
تيم پرسپوليس به ترتيب با کسب 17 و 20 امتياز در صدر جدول رقابت‌هاي نيم فصل دوم و 10 هفته اخير مسابقات ليگ برتر قرار دارد.سرخپوشان در هر دو ارزيابي رقابت‌هاي نيم فصل دوم و 10 هفته اخير رقابت‌هاي ليگ برتر، صدرنشين مسابقات هستند. شاگردان برانکو ايوانکوويچ در 10 بازي آخر خود 20 امتياز و در 9 بازي نيم فصل دوم ليگ برتر 17 امتياز کسب کرده‌اند.

پرسپوليس همچنين در اين مدت بهترين تفاضل گل اين رقابت‌ها را به خود اختصاص داده است تا آنچه باعث فاصله دو امتيازي سرخپوشان تا صدر جدول مي‌شود 14 امتياز از دست رفته 6 هفته ابتدايي مسابقات باشد که به گواه نظرات کارشناسان و مسوولان امر، داوري نقش بسزايي در تغيير نتايج آن روزها، البته به شکل سهوي داشت.

در بررسي رقابت‌هاي نيم فصل دوم، نکته جالب توجه ديگر حضور تيم پديده با 16 امتياز در مکان دوم است. در حالي که در نيم فصل اول در مکان 12 جدول حضور داشتند. بدون ترديد تيم فولاد خوزستان هم به نسبت 10 امتيازي که در پايان رقابت‌هاي نيم فصل اول داشت، با کسب 15 امتياز تا به اينجاي رقابت‌هاي نيم فصل دوم، بيشترين تغيير و پيشرفت را به نام خود ثبت کرده است تا در شرايطي که در پايان نيم فصل اول بازي‌ها در مکان چهاردهم جدول قرار داشتند در حال حاضر در جدول کلي مسابقات به مکان دوازدهم و در جدول نيم فصل دوم رقابت‌ها به مکان پنجم راه يابند.

تيم‌هاي تراکتورسازي و نفت تهران نيز با کسب 16 امتياز در 9 بازي نيم فصل دوم با تفاضل گل برابر فقط با در نظر گرفتن تعداد گل‌هاي زده در مکان سوم و چهارم قرار مي‌گيرند. استقلال تهران و استقلال خوزستان هم که فعلا در مکان‌هاي اول و دوم جدول کلي رقابت‌ها قرار دارند، در جدول رقابت‌هاي نيم فصل دوم با 14 و 11 امتياز به رتبه‌هاي 6 و 9 دست يافته‌اند.

استقلال اهواز تنها تيمي است که شرايط آن در بررسي جدول کلي مسابقات، نيم فصل اول و نيم فصل دوم هيچ تغييري را نشان نمي‌دهد، هر چند در 9 بازي نيم فصل دوم به اندازه 15 بازي نيم فصل اول امتياز گرفته‌اند.

صباي قم هم جزو تيم‌هايي است که نسبت به عملکرد خوبي که در نيم فصل اول داشت، در نيم فصل دوم بازي‌ها افت محسوسي را نشان داد و با کسب 7 امتياز در 9 بازي در مکان چهاردهم نيم فصل دوم رقابت‌ها قرار مي‌گيرد.

صباي قم در مقطعي از رقابت‌ها در بررسي 10 بازي آخر، هم طراز با پرسپوليس تيم دوم بود.

سياه جامگان حريف قبلي پرسپوليس هم در نيم فصل دوم بازي‌ها شرايط بهتري داشته‌اند و با کسب 11 امتياز در مکان يازدهم جدول نيم فصل دوم بازي‌ها و همچنين 10 بازي آخر ليگ قرار مي‌گيرند.

ملوان بندر انزلي که به تعبير برانکو ايوانکوويچ با توجه به احساس خطر و بازي در خانه، از سخت‌ترين بازي‌هاي پيش روي پرسپوليس خواهد بود، از مکان يازدهم نيم فصل اول به مکان پانزدهم نيم فصل دوم نزول کرده است. ملواني‌ها در اين 9 بازي مانند استقلال اهواز 6 امتياز گرفته‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته