جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/01/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5244

 خبرپزشكي 

 معاون وزير بهداشت خبر داد؛

پوشش بيمه اي دو داروي حياتي بيماران سکته قلبي و مغزي

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: با تصويب هيئت وزيران دو داروي حيات بخش بيماران سکته حاد قلبي و مغزي، تحت پوشش بيمه قرار گرفت. به گزارش مهر، دکتر محمد آقاجاني اظهارداشت: طبق گزارش سازمان جهاني بهداشت، بيماري هاي قلبي عروقي اولين علت مرگ و مير در سراسر جهان است. وي افزود: در ايران حدود 50 درصد كل مرگ ها ناشي از بيماري هاي قلبي عروقي است که در راس آنها سکته قلبي و پس از آن سکته هاي مغزي است. سن ابتلا به اين سکته ها در ايران حدود 10 سال از متوسط جهاني کمتر است.

آقاجاني با اعلام اينکه در ايران روزانه بين 400 نفر دچار سکته قلبي و حدود 200 نفر دچار سکته مغزي مي‌شوند، گفت: حدود 30 درصد اين افراد زير 50 سال هستند و سالانه در کشور 24 هزار نفر دچار ناتواني شديد ناشي از سکته هاي مغزي و حدود 60 هزار نفر دچار درجاتي از ناتواني مي گردند. معاون وزير بهداشت ادامه داد: مهم ترين اقدام در درمان سکته هاي قلبي و مغزي از بين بردن لخته خون در عروق در زمان طلايي است و داروهاي پيشرفته اي به اين منظور ساخته شده است.

وي با عنوان اين مطلب که در روزهاي پاياني سال 94، دو داروي بسيار مهم حل کننده لخته خون براي اين بيماران در شوراي عالي بيمه تاييد شد، گفت: در جلسه يکشنبه مورخ 15 فروردين 95 هيئت دولت آن را تصويب نمود. با اين مصوبه اين داروها با پوشش بيمه در بيمارستان هاي سراسر کشور در اختيار بيماران قرار مي گيرد.

آقاجاني افزود: اين دو داروي بسيار مهم بعد از 20 سال به عنوان روش هاي پيشرفته درمان سکته هاي قلبي و مغزي جايگزين داروهاي قديمي که عوارض بسياري داشتند، مي گردد. معاون درمان وزارت بهداشت در پايان گفت: با استفاده از اين داروها در درمان سکته هاي قلبي و مغزي، علاوه بر کاهش ميزان مرگ و مير، بار اقتصادي ناشي از اين بيماري ها و عوارضي چون ناتواني و از کارافتادگي و خانه نشيني که اثرات سوء بر اقتصاد و سلامت روان خانواده ها و جامعه دارد، کاهش خواهد يافت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته