جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5250

 خبرپزشكي 

 كاهش خطر حمله قلبي در افراد ميانسال با مصرف روزانه آسپيرين

نتايج يك تحقيق پزشكي جديد در آمريكا نشان مي دهد افرادي كه هرگز سابقه حمله قلبي ندارند، بهتر است براي حفظ اين وضعيت، هر روز يك عدد قرص آسپيرين بخورند. به گزارش ايرنا از ساينس، در اين تحقيق نشان داده است كه افرادي هم كه در دهه 50 زندگي خود هستند و به عارضه هايي مثل فشار خون و كلسترول مبتلا هستند، يا سابقه سيگار كشيدن دارند، هم ممكن است از منافع روزانه يك آسپيرين سود ببرند و براي 10 سال آن را حفظ كنند. به گفته اين محققان، مصرف روزانه دوز اندك آسپيرين مي تواند خطر ابتلا به سرطان روده را نيز كاهش دهد.

از آنجا كه آسپيرين مي تواند موجب خونريزي معده و مغز شود، افرادي كه سابقه خونريزي و بيماري هاي گوارشي دارند، از توصيه فوق مستثني هستند. طبق اين تحقيق افراد بين 50 تا 60 ساله اي كه دست كم 10 درصد در خطر حمله قلبي و سكته هستند، بيشترين سود را از گرفتن روزانه 81 ميليگرم آسپيرين مي برند.

با سوزاندن اين برگ در خانه در 5 دقيقه به آرامش برسيد

تحقيقات حاکي از آن است که سوزاندن اين برگ در خانه ميتواند در 5 دقيقه از طريق کاهش استرس و فشار روحي و رواني به شما آرامش ببخشد.

متاسفانه سبک زندگي امروزي و پيشرفت علم و فناوري سبب شده است که افراد بيشتر تحت فشارهاي روحي و رواني قرار گيرند و آرامش خود را از دست بدهند. در حالي که آرامش در زندگي سبب افزايش و تقويت اندام‌هاي بدن مي‌شود و کيفيت زندگي و اميد به زندگي را نيز افزايش مي‌دهد. شايد بهترين راهي که آرامش شما و خانواده‌تان را افزايش مي‌دهد انتخاب طبيعي‌ترين، ارزان‌ترين و در عين حال موثرترين و سريع‌ترين راه باشد. براي اين کار تنها به برگ يک گياه نياز داريد. اين گياه که بومي مديترانه است و مي‌تواند در کاهش استرس و فشار روحي در 5 دقيقه معجزه‌آسا باشد. نام اين برگ بو است و مالاکوو، دانشمند روسي براي اولين بار اثرات معجزه‌آسا و آرامش‌بخش آن را کشف کرد. برگ بو به صورت درختچه و درخت يافت مي‌شود و معمولاً در تمام فصول سال سبز است و طول درخت‌هاي آن به ده متر هم مي‌رسد. در بسياري نقاط از اين برگ به عنوان طعم‌دهنده و کاهش دهنده بوي بد غذا در آشپزي استفاده مي‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛علاوه بر خاصيت طعم‌دهندگي برگ بو، اين گياه خاصيت آرامش‌بخش نيز دارد و سبب تقويت پوست و دستگاه تنفسي مي‌شود. در واقع اين گياه با تمرکز بر هورمون‌‌هاي استرس مي‌تواند حتي در بدترين شرايط شما را آرام کند. براي اين کار کافي است در روز يکي از برگ‌هاي خشک اين گياه را بسوزانيد و 10 دقيقه صبر کنيد و از اين طريق فضاي خانه را عوض کنيد و انرژي داخل خانه را مثبت کنيد.

منبع: Family Health Freedom Network


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته