جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/02/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5261

 توزيع کارت آزمون كارشناسي ارشد از دوشنبه آينده 

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از توزيع کارت شرکت در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 95 از روز دوشنبه 13 ارديبهشت ماه خبر داد. دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين مطلب گفت: آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 95 براي پذيرش دانشجو در 143 کد رشته امتحاني و 6 گروه آموزشي برگزار مي‌شود. وي در مورد آمار ثبت‌نام‌کنندگان گفت: به طور کلي 761 هزار و 116 داوطلب نسبت به ثبت‌نام در آزمون ارشد اقدام نمودند که از اين تعداد 392 هزار و 481 نفر زن و 368 هزار و 635 نفر مرد هستند. مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: از 761 هزار و 116 داوطلب ثبت‌نام کننده 68 هزار و 503 داوطلب علاقمندي خود را به شرکت در کد رشته امتحاني دوم (علاوه بر کد رشته‌ امتحاني اول) اعلام کردند و با توجه به اين که آزمون هر کد رشته امتحاني به طور جداگانه و در يک جلسه برگزار مي‌شود هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون بايد به صورت جداگانه پرينت کارت شرکت در همان آزمون را داشته باشد.به عبارت ديگر براي داوطلباني که علاوه بر کد رشته امتحاني اول علاقمندي خود را به شرکت در کد رشته امتحاني دوم اعلام کردند دو کارت صادر مي‌شود.
صدور بيش از 829 هزار کارت ورود به جلسه آزمون
دكتر توکلي در ادامه در مورد تعداد کارت شرکت در جلسه آزمون توضيح داد: با توجه به آمار ثبت‌نام‌کنندگان و آمار علاقمندان به کد رشته امتحاني دوم براي برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 829 هزار و 619 کارت ورود به جلسه صادر مي‌شود. وي افزود: اطلاعيه سازمان سنجش درباره نحوه دريافت کارت شرکت در آزمون برگ راهنما، تاريخ، محل و نحوه برگزاري آزمون از روز دوشنبه 6 ارديبهشت روي سايت سازمان سنجش قرار داده شده و در نشريه پيک سنجش روزگذشته منتشر شده است.
توزيع کارت شرکت در جلسه آزمون از 13 ارديبهشت ماه
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه در مورد زمان توزيع کارت شرکت در جلسه آزمون نيز توضيح داد: کارت شرکت در جلسه آزمون و برگ راهنما از روز دوشنبه 13 ارديبهشت لغايت چهارشنبه 15 ارديبهشت روي سايت سازمان قرار داده مي‌شود و داوطلبان مي‌توانند در اين مهلت نسبت به دريافت کارت شرکت در جلسه آزمون ارشد اقدام نمايند.
برگزاري آزمون در روزهاي 16 و 17 ارديبهشت
وي در ادامه در مورد زمان برگزاري آزمون ارشد گفت: آزمون ورودي دوره‌ کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 95 و بيست و يکمين دوره المپياد علمي دانشجويي کشور در صبح و عصر پنجشنبه شانزدهم و جمعه 17 ارديبهشت در 66 شهرستان و 148 حوزه امتحاني برگزار مي‌شود.
اعلام نتيجه اوليه آزمون ارشد در نيمه دوم خرداد
وي در پايان گفت: نتيجه اوليه‌ آزمون به صورت کارنامه تنظيم شده و کارنامه کليه داوطلبان شرکت‌کننده در جلسه آزمون در نيمه دوم خرداد ماه روي سايت قرار مي‌گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته