جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5268

 خبرها 

 موضوع پايش آلاينده‌هاي محيط زيست براي حفظ سلامت جامعه حياتي است

هفته گذشته اولين کنفرانس بين المللي نمونه برداري و پايش آلاينده‌هاي محيط زيست با حضور متخصصين داخلي و خارجي مشاوران بين المللي در خصوص آموزش فعالان اين عرصه، اشتغال زايي، گردش سرمايه و ايجاد بنگاه‌هاي موثر و موفق براي حفظ محيط زيست و اقتصاد سبز برگزار شد.

به گزارش برنا، در خونِ همه ما ماده‌اي به نام دي‌اکسين وجود دارد که 50 سال پيش وجود نداشت و اثبات شده که اين ماده سلول‌هاي ايمني را تحريک و پاسخ‌هاي سيستم ايمني را مختل مي‌کند. اين مشکل از جمله مواردي است که نشان مي‌دهد تا چه حد مسئوليت فعالان حوزه پايش سنگين است.

هفته گذشته اولين کنفرانس بين المللي نمونه برداري و پايش آلاينده‌هاي محيط زيست با حضور متخصصين داخلي و خارجي مشاوران بين المللي برگزار شد تا ضمن آموزش فعالان اين عرصه، مسير جديدي را بگشايد. پايش همچنين در اشتغال زايي، گردش سرمايه و ايجاد بنگاه‌هاي موثر و موفق براي حفظ محيط زيست و اقتصاد سبز نقشي کليدي دارد. شبکه قوي آزمايشگاه‌هاي معتمد که در حال حاضر شکل گرفته، هم زمينه هاي اشتغال را گسترش مي ‌دهم براي بهبود شاخص‌هاي هوا، آب و کيفيت فرآورده‌هاي غذايي مفيد است. بخش خصوصي و صنعت مي بايست در عرصه پايش ايفاي نقش کند و با برون سپاري آن و به کارگيري نيروهايي که تحصيلات خود را در رشته محيط زيست به پايان رسانده اند، گام بزرگي در اين زمينه بردارد. ما حتي اميد داريم که با توجه به ظرفيت نيروي علمي به بازار کارجهاني مرتبط با پايش هاي زيست محيطي وصل شويم.

چاله‌ چوله‌هاي معابر شهري به قوت خود باقي است

عضو هيئت رئيسه کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: هزينه‌هاي عوارض شهرداري براي معابر شهري و بزرگ‌راه‌ها هزينه نمي‌شود.

فرج‌الله عارفي، عضو هيئت رئيسه کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: اگر عوارض شهرداري براي رسيدگي به وضعيت مطلوب معابر شهري و بزرگراه‌ها هزينه مي‌شود پس چرا معابر هنوز مناسب‌سازي نشده‌اند.

وي تصريح کرد: با توجه به اينکه اخذ عوارضي، عمدتا بايد صرف هزينه‌هاي نگهداري معابر شهري و بزرگراه‌هاي مسير شود اما چه در بخش خصوصي و چه در بخش دولتي اقدامات موثري براي مناسب‌سازي راه‌ها انجام نشده است. عارفي ادامه داد: اخذ عوارضي از شهروندان در سراسر دنيا رواج دارد اما به همان نسبت، شهروندان نيز بر اساس هزينه‌اي که پرداخت مي‌کنند انتظار مسيرهاي هموار و بدون چاله‌ها را داشته تا امنيت رانندگي را حس کنند. عضو هيئت رئيسه کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: وزارت راه و شهرسازي بايد به عنوان ناظر، بر چگونگي صرف هزينه‌هاي اخذ شده نظارت کند و خواستار پاسخ‌گويي منطقي از سوي دستگاه‌هاي اجرايي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته