جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/02/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5273

 گوناگون از ورزش 

 درخشش آزمون در روستوف با 2 گل

تيم روستوف در ديدار حساس هفته بيست‌وهشتم ليگ برتر روسيه با درخشش مهاجم ايراني خود به پيروزي رسيد.

درهفته بيست‌وهشتم ليگ برتر روسيه تيم روستوف در ديداري خارج از خانه به مصاف دينامو مسکو رفت که موفق شد در اين ديدار با نتيجه 3 بر يک به پيروزي برسد.

سردار آزمون که در اين بازي از ابتدا براي روستوف بازي کرد، در حالي که تيمش يک بر صفر از حريف خود عقب بود توانست بدرخشد و با گلزني در دقايق 40 و 50 بازي را به سود روستوف برگرداند. در دقيقه 64 نيز فدر کودرياشوف گل سوم اين تيم را به ثمر رساند. قربان برديف پس از اينکه فاصله گل‌ها زياد شد و در دقيقه 72 سردار آزمون را از زمين خارج کرد و الکساندر بخاروف جاي او را در ترکيب گرفت. سعيد عزت‌اللهي هم که در بازي‌هاي رسمي روستوف فرصت بازي پيدا نکرده بود در اين بازي به ميدان رفت و از دقيقه 82 جاي پاول موگيلوتس را گرفت. روستوف با اين پيروزي ارزشمند 57 امتيازي شد و جاي زنيت سن‌پترزبورگ را در رتبه دوم جدول گرفت تا همچنان رقيب زسکا مسکو براي کسب عنوان قهرماني باشد.

امضاي طومار براي سعيد علي‌حسيني

کاهش مدت محروميت وزنه برداراني که براي دومين مرتبه مرتکب دوپينگ شدند، اين اميدواري را به وجود آورد که سعيد علي حسيني نيز با استفاده از اين قانون از سال 2017 بتواند دوباره به عرصه وزنه برداري بر گردد. از آنجا که مسابقات جام فجر که گزينشي المپيک نيز هست بزودي در ايران برگزار مي شود و احتمالا تاماش آيان رييس فدراسيون جهاني وزنه برداري نيز به ايران سفر مي‌کند، طوماري به امضاي مردم و اهالي ورزش اردبيل رسيده و در آن خواستار اين شدند که رييس فدراسيون و ديگر مسئولان ورزش با استفاده از اين فرصت جهت کاهش مدت محروميت اين وزنه بردار با تاماش آيان رايزني کنند. گفته مي شود نمايندگان جديد اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس نيز از اين موضوع حمايت کرده و اعلام کرده اند قضيه را پيگيري مي کنند.

حذف خجسته از رقابت‌هاي جودوي گرندپري قزاقستان

در جريان نخستين روز از رقابت هاي جودوي گرندپري قزاقستان که در آستانه پايتخت اين کشور در جريان است، عليرضا خجسته نماينده وزن66- کيلوگرم ايران پس از استراحت در دور نخست مقابل کاراپتيان از ارمنستان در پايان 5 دقيقه مبارزه با دريافت اخطار شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. رقابت هاي گرندپري قزاقستان آخرين فرصت براي افزايش امتياز در رنکينگ فدراسيون جهاني براي کسب سهميه المپيک است و نتايج جودوکاران ايران اهميت بسيار زيادي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته