جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/02/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5274

 در استان 

 با حکم دادستان رضوانشهر؛

توقف عمليات ساخت و ساز غير مجاز در نوار ساحلي منطقه شفارود رضوانشهر

رشت - سيد اکبر خوشحال

دادستان شهرستان رضوانشهر با صدور حکمي قاطع به پديده درياخواري، كه اين بار نوار ساحلي درياي خزر در روستاي نوکنده منطقه شفارود را نشانه گرفته بود، پايان داد.

در همين راستا مهندس ميرهاشمي؛ مدير امور اراضي گيلان اظهار داشت: با توجه به تلاش سودجويان براي تصرف عرصه‌هاي ملي اعم از جنگل، دريا و نوار ساحلي خزر در استان گيلان و تغيير غيرمجاز کاربري اراضي کشاورزي، اين رويکرد دستگاه قضايي قابل تقدير است.

مهندس ميرهاشمي افزود: همه مديران ذيربط بايد در راستا مبارزه با پديده‎هاي زمين‌خواري و... با سودپرستاني که در حال تجاوز به منابع ملي و تخريب اين سرمايه‌هاي ملي هستند، برخوردي قاطع داشته باشد.

شايان ذکرست طوماري ازسوي اهالي روستاي گردشگري نوکنده و شفارود در اعتراض به عملکرد افرادي که در اين منطقه به حريم دريا تجاوز کرده‎اند به دفتر نشريه رسيده است.

در همين زمينه صيادي؛ بخشدار مرکزي رضوانشهر با اشاره به برخورد قاطع با ساخت وسازهاي غير مجاز در نوار ساحلي در مناطق گردشگري نوکنده شفارود، گفت: سال گذشته افرادي آمدند تقاضاي حصارکشي ملک و کاربري گردشگري دادندکه البته با مخالفت روبرو شد. خوشبختانه محموديان؛ دادستان رضوانشهر هم حکم توقف کار را صادر کردند و با برخورد قاطع دستگاه قضا از اين گونه عمليات در روستاي نوکنده شفارود جلوگيري شد.

در سال گذشته تحقق يافت؛

پايش ايمني 21 هزار کيلومتر شبکه‌هاي گازرساني در سطح استان آذربايجان‌شرقي

تبريز - توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان از پايش ايمني 21 هزار کيلومتر خطوط شبکه‌هاي گازرساني در سطح استان آذربايجان‌شرقي خبر داد. مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي با اعلام اين مطلب گفت: درراستاي حفظ و افزايش ضريب ايمني شبکه‌هاي گازرساني و از بين بردن خطرات احتمالي و جلوگيري از هدررفت سرمايه ملي در سال گذشته بيش از 21 هزار کيلومتر عمليات بررسي و نشت‌يابي از خطوط شبکه‌هاي تغذيه و توزيع گاز استان به همت امور بازرسي فني اين شرکت انجام گرفته است.

ولي‌اله ديني با اشاره به اهميت کنترل تأسيسات گازرساني افزود: عمليات نشت‌يابي و کنترل تأسيسات گازرساني مطابق با استانداردهاي بين‌المللي و با تکيه بر توانمندي‌هاي نيروي انساني متخصص و کارآمد و با تجهيرات پيشرفته تکنولوژي‌هاي روز دنيا همه‌ساله از سوي واحد بازرسي فني شرکت انجام مي‌گيرد.وي همچنين از کنترل و پايش 562 هزار انشعاب گاز و نشت‎يابي از1580 ايستگاه تقليل فشار گاز و اندازه‌گيري به روش ساب تست خبر داد.مهندس ديني افزود: با پايش و کنترل دقيق شبکه‌هاي گازرساني تاکنون هيچ حادثه‌اي گزارش نشده است و با برنامه‌ريزي‌هاي مدون صورت گرفته عمليات نشت‌يابي در مقاطع و بازه‌هاي زماني مختلف و با حساسيت بالا ادامه دارد.

مديرعامل شرکت گاز استان در خاتمه از مردم، شهرداري‌ها دهياري‌ها دستگاه‌هاي اجرايي درخواست نمود جهت جلوگيري از حوادث ناشي از گاز طبيعي قبل از هرگونه حفاري هماهنگي لازم با شرکت گاز را انجام دهند و در صورت بروز حادثه سريعاً آن را با سامانه 194 امداد گاز گزارش نمايند.

با حضور مسئولين شهرستان انجام شد؛

بازديد از جانبازان بيمارستان امام زمان(عج) اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

همزمان با روز جانباز، جمعي از مسئولين شهرستان اسلامشهر با حضور در بيمارستان امام زمان(عج)، از جانبازان بستري در بخش اعصاب و روان اين بيمارستان عيادت کردند.

در اين ديدار امام جمعه و فرماندار به همراه بخشدار مرکزي و فرماندهي نيروي انتنظامي و رئيس بنياد شهيد شهرستان با حضور بر بالين جانبازان بستري در اين بيمارستان، از روند درمان اين عزيزان مطلع شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته