جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5284

 حضور بيش از 3 هزار معتاد کارتن خواب در مددسراهاي پايتخت 

 مدير عامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران گفت: هر شب بيش از 3 هزار معتاد کارتن خواب در مدد سراهاي شهر تهران حضور دارند.

حضور بيش از 3 هزار معتاد کارتن خواب در مددسراهاي پايتختفرزاد هشيار پاسيان مدير عامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: با طراحي کمپ‌هاي ترک اعتياد و مراکز بهاران خود معرف، به عنوان چرخه بازگشت به زندگي براي معتادان کارتن خواب امکاناتي از جمله اطعام، اسکان، بازگشت به خانواده ها، خدمات بهداشتي و روان شناختي ارائه مي‌شود که هدف از آن تغيير سبک زندگي خانواده هاي اين افراد است.

وي افزود: هر شب بيش از 3 هزار نفر از معتادان کارتن خواب نيز در مددسراهاي شهر تهران حضور يافته و يک وعده غذاي گرم، شام و صبحانه دريافت مي‌کنند و سپس از اين مراکز خارج مي‌شوند.

هشيار پارسيان با بيان اينکه مراکز بهاران که ويژه معتادان تهراني طراحي شده به صورت خود گردان فعاليت مي‌کنند بيان کرد: بر همين اساس افرادي که از شهرستان ها مي‌آيند در بلند مدت پذيرش نمي شوند، اما مي‌توانند براي اين کار از خدمات رايگان ديگر شهرداري استفاده کنند و در صورتي که قصد ترک اعتياد را داشته باشند، کمپ‌هاي ترک اعتياد در اختيار آنها قرار مي‌گيرد ولي در غير اين صورت بايد از شهر تهران مهاجرت کنند.

مدير عامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران تصريح کرد: براي ساماندهي معتادان شهر تهران همکاري تمام دستگاههاي ذي ربط لازم است و به همين منظور در راستاي ايجاد برخوردهاي قهري طبق ماده 16 اگر افرادي که پس از خروج از مراکز بهاران دوباره به اعتياد روي آورده و معتاد شوند، از پايتخت اخراج شده و حق بازگشت به شهر تهران را ندارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته