جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5285

 خبرنامه  

 پايان صعود 45 روزه قيچي‌ساز به اورست

عظيم قيچي ساز کوهنورد مشهور کشورمان که پنجشنبه 30 ارديبهشت اورست، بلندترين قله جهان را بدون اکسيژن فتح کرد، روز جمعه به پايين بازگشت و به شهر کاتماندو نپال رسيد تا پس از 45 روز، به صعودش پايان دهد. قيچي ساز قصد داشت بعد از اورست براي فتح قله لوتسه اقدام کند که به دليل شرايط جوي و کشته شدن يکي دو شرپا ( افرادي که بارها را حمل مي‌کنند) و بسته شدن مسير، از اين صعود انصراف داد و طي روزهاي آينده به ايران باز خواهد گشت.

او تاکنون 13 هزار قله بالاي 8 هزار متر جهان را فتح کرده و با صعود به لوتسه، نامش را در باشگاه 8 هزارتايي‌ها جاودانه خواهد کرد.

او هفته گذشته و پس از صعود در دلنوشته اي عنوان کرده بود: در اين ارتفاع واقعاً مي شود مرز « ميان مرگ وزندگي» را به‌ وضوح لمس کرد، از تأثيرات کمبود اکسيژن در ارتفاع 8000 متر بر مغز اين است که در چادر تنها نشسته‌اي و تصميم بر کاري داري... مثلاً آب‌کردن برف، ولي نمي‌داني چرا حدوداً يک ساعت هست که نمي‌تواني تصميمت را عملي کني! تصميم گرفته‌اي ولي مغز دستور انجام کار را فراموش کرده به عضلات بدهد.

حال در اين گير و دار از اين مغزي که دستور برف آب‌کردن را نميتواند بدهد! چگونه مي شود انتظار داشت که به عضلات خسته از چندين روز فعاليت دستور بدهد 12ساعت براي صعود به اورست از گردنه جنوبي، آن‌هم بدون اکسيژن راه برود؟ ولي مسائلي هستند که باعث مي شوند بر همه اين‌ها غلبه کني و به خواسته‌ات جامه عمل بپوشاني.

پيام صادقيان به ماشين‌سازي پيوست

مهاجم سابق پرسپوليس و صباي قم به ماشين سازي تبريز پيوست.

پيام صادقيان فصل قبل به عنوان مهاجم تيم فوتبال صباي قم در ليگ برتر حضور داشت.

اين بازيکن بعد از توافق با مسئولان ماشين سازي تبريز به اين تيم پيوست. ماشين‌سازي در فصل جاري با قرار گرفتن در رتبه دوم ليگ دسته اول توانست مجوز حضور در ليگ برتر را به دست بياورد.

طعنه دبير فدراسيون فوتبال به کي روش:

غر زدن مشکلي را حل نمي‌کند

در حالي که کارلوس کي روش در آخرين اظهار نظرش از کمبود امکانات و ندادن زمين ورزشگاه آزادي براي تمرين تيم ملي به شدت گله کرده بود، دبير فدراسيون با طعنه به سرمربي تيم ملي پاسخ داد که غر زدن مشکلي را حل نمي کند.

عليرضا اسدي با اشاره به شرايط پيش روي تيم ملي براي حضور در جام جهاني روسيه گفت: واقعيت اين است که امکانات ما بسيار محدود است و اگر بخواهيم فقط شب تا صبح صحبت کنيم و چاره‌اي براي رفع مشکلات نداشته باشيم هيچ نتيجه‌ي متفاوتي حاصل نخواهد شد. معتقدم با اين وضعيت بايد بين امکانات و توقعات همسان‌سازي صورت گيرد تا در اين صورت شايد بتوانيم به نتايج مطلوب دست پيدا کنيم.

اسدي تاکيد کرد: موافق هيچ‌کس و هيچ اظهارنظري نيستم. معتقدم که تنها بايد با توانايي که داريم متناسب با امکانات و توقعات و بدون غر زدن به فکر اجرايي شدن برنامه‌ها باشيم.

برانکو:

آينده طارمي به تصميم خودش بستگي دارد

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس از اضافه شدن يک مربي کروات ديگر به کادر فني اين تيم در فصل آينده خبر داد.

برانکو ايوانکوويچ درباره شايعات درباره پيوستن بازيکنان مختلف به پرسپوليس گفت: من هر روز با باشگاه در ارتباط هستم و درباره همه چيز با طاهري صحبت مي‌کنم. با توجه به اينکه ليگ برتر تازه تمام شده هنوز زمان مناسب براي صحبت درباره خريد بازيکنان فصل بعد نرسيده است. ما ابتدا درباره کليات آماده‌سازي تيم در فصل بعد با باشگاه به تفاهم مي‌رسيم و بعد از آن مي‌توانيم درباره اينکه چه بازيکني باشد و چه کسي نباشد صحبت کنيم. ما هنوز درباره نام‌ها صحبت نکرده‌ايم. طبيعي است که رسانه‌هاي ايران درباره خريد‌هاي فصل آينده همه تيم‌ها گمانه‌زني کنند اما من به شخصه نمي‌توانم مذاکره با هيچ بازيکني را تاييد کنم.

او درباره اضافه شدن يک مربي کروات به پرسپوليس گفت: حتما يک مربي خوب را که هموطنم هم هست براي فصل بعد زير نظر دارم و پيش از آغاز تمرين‌هاي تيم براي شروع فصل جديد با باشگاه قرارداد خواهد بست.

او درباره وضعيت مهدي طارمي هم گفت: قرارداد طارمي با پرسپوليس تمام شده است. او مي‌تواند به هر باشگاهي که مي‌خواهد برود. مديربرنامه‌هايش هم گفته طارمي مي‌خواهد برود. به هر حال همه چيز به خود طارمي بستگي دارد و خودش هم بايد بهترين تصميم را بگيرد. ماندن او ديگر از دست من خارج است.

هازارد: ماندنم در چلسي تضمين شده نيست

ادن هازارد از بازيکناني است که خبرهاي زيادي درباره جدايي او از چلسي به گوش مي رسد. رئال مادريد جدي‌ترين مشتري اين بازيکن است و با آمدن گوارديولا به منچسترسيتي و ژوزه مورينيو به منچستر يونايتد هم مشتريان ستاره بلژيکي آبي پوشان لندني زياد شدند.

به نظر مي رسد هازارد براي ماندن در چلسي ترديد دارد و احتمال جدايي او از اين تيم زياد است. اين ستاره بلژيکي در گفت و گويي که با سايت فورفورتو انگليس داشت، درباره آينده خود با چلسي گفت: با آنتونيو کونته صحبت کوتاهي داشتم. بعد از ديدار تيم ملي فوتبال ايتاليا برابر بلژيک باهم دست داديم اما درباره ماندن و يا جدايي صحبت نکرديم.

او ادامه داد: دوست دارم در چلسي باقي بمانم اما نمي توانم 100 درصد بگويم در اين تيم ماندني خواهم شد. الان تنها چيزي که به آن فکر مي کنم، درخشش با تيم ملي بلژيک در يورو 2016 است. بعد از آن به چلسي فکر خواهم کرد و درباره آينده ام تصميم مي گيرم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته